Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Z Borkiem ponownie na piątkę. Borek Kraków – Kmita Zabierzów o:5

W środowym meczu 18 kolejki V ligi, Kmita w starciu z Borkiem powtórzył rezultat z jesieni i ponownie nie pozostawił rywalom złudzeń, pewnie wygrywając 5-0.

 

Trzeba przyznać, że w porównaniu z ostatnim meczem z Hutnikiem II Kraków, trener Damian Rębisz postanowił mocno zamieszać składem, czego efektem było aż siedem zmian w wyjściowej jedenastce. Od pierwszego gwizdka sędziego wszystko zafunkcjonowało jak należy i Kmita szybko narzucił swoje warunki gry. Na efekty nie musieliśmy czekać zbyt długo, gdyż już w 11 minucie Nadopta płaskim strzałem w krótki róg dał prowadzenie przyjezdnym. Gospodarze nie zdążyli otrząsnąć się po stracie gola, a tymczasem przegrywali już 2-0 po trafieniu głową Śliwińskiego. Kmita grał płynnie, wymieniając wiele podań i konstruując ładne dla oka akcje i rozbijając akcje Borku w ich zalążku. Po jednej z takich składnych akcji, idealnym prostopadłym zagraniem przez Krzywieckiego został obsłużony Świder i strzałem w dalszy róg podwyższył prowadzenie.

 

Po zmianie stron obraz gry zasadniczo się nie zmienił, a Kmita szybko zdobył czwartą bramkę, po tym jak Gaudyn wykorzystał prezent podarowany od bramkarza miejscowych. Zdecydowane prowadzenie sprawiło, że goście nie forsowali już zbytnio tempa i gospodarze w końcu zaczęli częściej gościć pod bramką Morańskiego. Temu udało się ostatecznie zachować czyste konto, a jego koledzy pokusili się w międzyczasie o piąte trafienie. W polu karnym sfaulowany został Woźniak i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Początkowo egzekutorem jedenastki miał być Świder, ale piłka trafiła ostatecznie do wychowanka, czyli niespełna 16-letniego Karola Krzywieckiego, który pewnym strzałem ustalił wynik meczu i podsumowując swój bardzo udany występ przez pełne 90 minut stał się w ten sposób najmłodszym strzelcem w drużynie seniorskiej w historii Kmity!

 

Borek Kraków – AP Kmita Zabierzów 0-5 (0-3)

 

0-1  Nadopta 11′ ⚽

0-2  Śliwiński 14′  ⚽

0-3  Świder 35′  ⚽

0-4  Gaudyn 52′ ⚽

0-5  Krzywiecki 83′  ⚽

 

AP Kmita: Morański – Michalewski (58′ Spasiuk), Śliwiński (70′ Ambroziak), Kawałek – Nadopta, Śmigacz (58′ Tyrała), Ryś (70′ Kukiełka), Świder – Woźniak, Krzywiecki, Gaudyn (67′ Kwiatkowski)