Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Wieczysta sięga po Puchar Polski

W rozegranym na naszym stadionie meczu Wieczysta Kraków obroniła zdobyty przed rokiem Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim i ponownie awansowała na szczebel centralny tych rozgrywek.

Za zdobyte trofeum, drużyna z ul.Chałupnika zgarnęła puchar oraz czeki o łącznej wartości 52000 zł (w tym 12000 od MZPN).

Wieczysta pokonała grającą o dwie klasy rozgrywkowe niżej Spójnię Osiek dość gładko bo 5:0 i choć krakowianie byli murowanym faworytem tego starcia to nie mogli rywala lekceważyć. Spójnia bowiem w półfinale ograła rezerwy Wieczystej, a w ćwierćfinale pokonała rezerwy Niecieczy, ubiegłorocznego finalistę tych rozgrywek. Dziś niespodzianki już jednak nie było. Mający za sobą nieudany sezon piłkarze Wieczystej, brak awansu do II ligi powetowali sobie efektownym zwycięstwem w pucharze wojewódzkim.

W 26 minucie wynik spotkania otworzył Twarowski. Najwyżej wyskoczył do zagranej z kornera przez Hebla piłki i głową pokonał Siuzdaka. Tuż przed przerwą na 2:0 efektownym uderzeniem w górny róg bramki podwyższył Linca wieńcząc efektowną wymianę podań z Głogowskim.

Po zmianie stron żółto-czarni dołożyli jeszcze trzy oczka. W 59 minucie Twarowski idealnie wyszedł do prostopadłego podania Hebla z głębi pola i spokojnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Kilka chwil później z karnego na 4:0 trafił Bąk, a wynik w 78 minucie ustalił Szewczyk dobijając piłkę po główce Guzika, który trafił jedynie w poprzeczkę.

Wieczysta wygraną ze Spójnią zakończyła sezon, sezon po którym czeka ją pewnie kilka istotnych zmian. Z drużyną pożegna się zapewne wypożyczony do Wieczystej Twarowski. Mówi się za kulisami o rozstaniu z trenerem Łobodzińskim. Wiadomo natomiast, że drużynę latem wzmocni Michał Fidziukiewicz, najskuteczniejszy snajper Polonii Warszawa, świeżo upieczonego beniaminka I ligi.

Wieczysta Kraków – Spójnia Osiek-Zimnodół   5:0 (2:0)