Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Święta będą udane, AP Kmita Zabierzów – Prądniczanka Kraków 4-1 (2-0).

W świetnych nastrojach zawodnicy Kmity będą mogli zasiąść do świątecznego stołu. Wszystko za sprawą szóstej z rzędu wygranej w lidze. Tym razem w meczu istotnym z punktu widzenia układu górnych rejonów tabeli, podopieczni Bartosza Gawła pewnie i wysoko pokonali Prądniczankę Kraków 4-1. Za wyjątkiem pierwszego kwadransa, dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji.

Z przebiegu spotkania przyjezdni powinni być wręcz zadowoleni z zainkasowania tylko czterech bramkowych ciosów. Wszystko co dobre dla Kmity, rozpoczęło się w 22 minucie, gdy piłkę za plecy obrońców gości rzucił Koselak, a akcję efektownym lobem nad Czarneckim wykończył Ryś. Miejscowi poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie. Dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę od Świdra przejął w polu karnym Pishchevskyi i posłał ją wprost do siatki strzałem z prostego podbicia w długi róg.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w zasadzie jeszcze przed upływem godziny gry. Najpierw Pishchevskyi z bliskiej odległości zamienił na gola idealne dogranie od Świdra, a w kolejnej akcji Luty wykorzystał niepewne zagranie Czarneckiego. Prądniczanka w 60 minucie wykorzystała rozprężenie w defensywie Kmity, a Morańskiemu nie dał szans Grudnik. Gospodarze do końca meczu stworzyli jeszcze wiele bardzo dogodnych sytuacji, trafiając m. in. piłką w słupek i w poprzeczkę. Najlepszej okazji sam na sam z Czarneckim nie wykorzystał z kolei Gaudyn. W innej sytuacji bramkarz gości z najwyższym trudem odbił piłkę pewnie zmierzającą do bramki na rzut rożny. Praktycznie każda ofensywna akcja podopiecznych trenera Bartosza Gawła stwarzała zagrożenie na przedpolu Czarneckiego, ale wynik do końca nie uległ już zmianie.

Cieszą zatem kolejne trzy punkty i coraz lepsza dyspozycja całej drużyny. Dla Kmity te Święta niewątpliwie będą udane!