Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Przyjemnie być liderem

W sobotnim spotkaniu 3 kolejki V ligi, AP Kmita Zabierzów pokonał na własnym obiekcie Borek Kraków 5-0 (3-0). Gole dla naszego zespołu zdobyli Ryś (dwie) oraz Pawlak, Tyrała i Kukiełka. Podopieczni Damiana Rębisza zostali w ten sposób liderem tabeli z kompletem punktów.

Po ponad 9 miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa wreszcie w Zabierzowie mogliśmy zobaczyć walkę o ligowe punkty. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, wszak Borek po dwóch rozegranych meczach miał na koncie komplet punktów. Z kolei AP Kmita na inaugurację pokonał 4-0 na wyjeździe Piasta Wołowice, zaś w środku tygodnia pauzował. Podopieczni Damiana Rębisza po raz kolejny zanotowali świetny początek i już w 3 minucie objęli prowadzenie po tym jak z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Świdra gola zdobył Pawlak. Po kwadransie było już 2-0 po bardzo precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego Marcina Rysia. Ten sam zawodnik tuż przed końcem pierwszej połowy strzałem głową wykończył wzorowo wyprowadzony kontratak i posłał piłkę do siatki po dośrodkowaniu z prawej strony Gaudyna. Obraz całkowitej dominacji gospodarzy został potwierdzony po zmianie stron. Losy meczu w zasadzie rozstrzygnęły się w 60 minucie, gdy Tyrała z łatwością przedryblował dwóch obrońców gości i płaskim strzałem w dalszy róg bramki nie dał najmniejszych szans Kohlbrennerowi. Ozdobą meczu był jednak gol na 5-0 autorstwa Kukiełki który z dystansu trafił w tuż przy słupku.

AP Kmita wygrał w sobotę z dużą swobodą, będąc niewątpliwie zespołem zdecydowanie lepiej dysponowanym. W przypadku Borku nie tyle trudno przypomnieć sobie jakikolwiek strzał w światło bramki, co w zasadzie strzał choćby w kierunku bramki Pawła Długopolskiego. Duża w tym oczywiście zasługa całego zespołu, który konsekwentnie rozbijał wszelkie ofensywne zapędy przyjezdnych.

Dwa mecze, sześć punktów, bilans bramek 9-0 i pozycja lidera w tabeli V ligi gr. II to na dziś fakt, nie opinia. Nie mamy nic przeciwko, aby ten stan utrzymywał się jak najdłużej! W kolejnym meczu ligowym, nasz zespół zagra na wyjeździe z Dąbskim Kraków (sobota, 22 sierpnia godz. 17:00). Wcześniej w środku tygodnia podopiecznych Damiana Rębisza czeka jeszcze potyczka w III rundzie Pucharu Polski, w której w gościć będziemy w Krzeszowicach. Początek meczu w środę, 19 sierpnia o godz. 17:00.

AP Kmita Zabierzów – Borek Kraków 5-0 (3-0)