Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Okazała wygrana na inaugurację sezonu

W pierwszym meczu nowego sezonu 2020/21 AP Kmita Zabierzów w dobrym stylu pokonał na wyjeździe Piasta Wołowice 4-0 (2-0). Dwa gole dla naszego zespołu zdobył Jan Pawlak, a po trafieniu dołożyli Tomasz Świder oraz Szymon Tyrała.

Niedzielne spotkanie idealnie ułożyło się dla AP Kmity, gdy już w pierwszej minucie dośrodkowanie Gaudyna na gola zamienił Pawlak. Nasz zespół poszedł za ciosem i po kwadransie prowadził 2-0 po tym jak Świder przytomnie przelobował bramkarza miejscowych. Mimo wyraźnej przewagi podopiecznych Damiana Rębisza, przez długi czas wynik meczu się nie zmieniał. Dopiero w końcówce, gdy miejscowi opadli z sił z bliska wynik najpierw podwyższył Pawlak, a ostatecznie ustalił go Tyrała, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Rysia z rzutu rożnego. Gospodarze w całych zawodach stworzyli dwie klarowne sytuacje, choć generalnie byli bezradni wobec dobrze zorganizowanej gry w defensywie AP Kmity. Przy lepszej skuteczności, szczególnie w drugiej połowie, wynik mógł być jeszcze bardziej okazały dla gości.

Wygrana 4-0 na trudnym terenie musi cieszyć, wszak AP Kmita po raz ostatni w Wołowicach zainkasował komplet punktów w sezonie 2013/14. Nie ulega wątpliwości, że zwycięstwo odniósł zespół zdecydowanie lepszy. Udany debiut w roli trenera w oficjalnym meczu zaliczył tym samym Damian Rębisz. Po raz pierwszy w barwach AP Kmity w walce o ligowe punkty mieli okazję zaprezentować się również Morański, Ambroziak, Michalewski, Gaudyn, Solecki, Skotniczny oraz wychowanek Bardoń.

W kolejnym meczu ligowym, AP Kmita zmierzy się u siebie z Borkiem Kraków. Początek spotkania w sobotę 15 sierpnia o godz. 17:00.

Piast Wołowice – AP Kmita Zabierzów 0-4 (0-2)