Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

OD 19 KWIETNIA WRACAMY !!!

Na dzisiejszej konferencji Ministra Zdrowia – Adama Niedzielskiego poznaliśmy kolejne kroki związane z luzowaniem obostrzeń spowodowanych sytuacją epidemiczną w naszym kraju.

Najważniejszym zagadnieniem dla nas była kwestia powrotu do gry dzieci, młodzieży oraz amatorów. Poznaliśmy odpowiedź Ministerstwa, jednak na chwilę obecną nie jest ona tak precyzyjna jak można było oczekiwać.

Jedyne co jest pewne to, to, że zluzowano obostrzenia dotyczące dzieci i młodzieży uprawiających sport w tym piłkę nożną. Oznacza to, że rozgrywki dzieci oraz młodzieży będą mogły się odbywać począwszy od 19 kwietnia 2021 roku. Do gry powrócą więc wszystkie ligi prowadzone przez wojewódzkie związki piłki nożnej oraz rozgrywki pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej w których występują dzieci oraz młodzież.

Na chwilę obecną nie jest jasna sytuacja co ligami amatorskimi, czyli od IV ligi w dół. Rząd zezwolił na uprawianie sportu na świeżym powietrzu z limitem osób wynoszącym 25 osób. Co to oznacza dla zespołów występujących w rozgrywkach ligowych od IV ligi do C-klasy? Na pewno możliwość treningu oraz ewentualne rozgrywanie spotkań sparingowych.

Podczas konferencji a także na stronach rządowych nie padło magiczne słowo jakim jest „współzawodnictwo sportowe” seniorów – co oznacza, że dopóki nie ukaże się odpowiednie rozporządzenie nie ma pewności, że ligi amatorskie będą mogły wrócić do rywalizacji o punkty.

Jeżeli tylko takie rozporządzenie ukaże się w Dzienniku Ustaw to niezwłocznie poinformujemy o tym na stronie.

źródło : Futmal.pl