Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Kolejna część zmagań w ramach XIX Turnieju Kmita Cup 2022 za nami.

 

Drugi weekend zmagań w turnieju KMITA CUP na obiektach OSR w Zabierzowie ponownie dostarczył wielu emocji w związku ze sportową rywalizacją łącznie w 5 kategoriach wiekowych.

Rywalizację otworzyły zmagania orlików młodszych, wśród których najlepsza okazała się drużyna Wisły Kraków wyprzedzając Millenium Skawina oraz Akademię Techniki Kaszów. Nasza drużyna, prowadzona przez trenera Pawła Pyciaka, uplasowała się tuż za podium.

Najlepszym strzelcem w tej kategorii został Myron Chychynov (Wisła Kraków), bramkarzem Stanisław Suchan (AT Kaszów), zaś MVP turnieju wybrano Mateusza Paciorka (Millenium Skawina).

Po zmaganiach orlików młodszych, na parkiet wybiegły żaki młodsze. Tym razem gospodarze, pod wodzą trenera Bartosza Sosura okazali się mało gościnni i zwyciężyli wszystkie mecze, co przełożyło się na zajęcie najwyższego miejsca na podium. Jego skład uzupełniły drużyny Orła Piaski Wielkie oraz Clepardii Kraków. Jak chodzi o wyróżnienia indywidualne, to statuetka najlepszego bramkarza trafiła w ręce Juliana Krysa z Orła, najlepszym strzelcem został Jakub Gdowski (AP Kmita Zabierzów), a tytuł MVP powędrował do Leona Szcześniaka (AP Kmita Zabierzów).

Drugi dzień zmagań rozpoczął się od turnieju Żaków, w którym ponownie z jak najlepszej strony pokazali się gospodarze. Nasz zespół prowadzony przez Konrada Wronę zajął pierwsze miejsce przed Wisłą Jeziorzany oraz Gwiazdą Ściejowice. Najlepszym strzelcem w porannych zmaganiach został Wojciech Kotarski (AP Kmita Zabierzów), najlepszym bramkarzem Maciej Kucharyk (Wisła Jeziorzany), a statuetka MVP w rywalizacji Żaków trafiła do Dawida Wąsika z Gwiazdy Ściejowice.

Wreszcie nadszedł czas na rywalizację Skrzatów młodszych i Skrzatów, w których nie prowadzi się klasyfikacji drużynowych, jak również indywidualnych. Także wyniki w tym wypadku nie mają żadnego znaczenia, gdyż każdy zawodnik otrzymuje złoty medal uczestnictwa, a drużyna taki sam okolicznościowy puchar. Warto zatem odnotować, że w roczniku 2017 obok dwóch zespołów AP Kmity Zabierzów, gościliśmy AP Champions Skawina, AP 21 Chrzanów oraz Piasta Wołowice. Natomiast w roczniku 2016 dwa zespoły gospodarzy miały przyjemność rozegrania spotkań z AP Rudawa, Krakusem Swoszowice, a także Wisłą Rząska.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział, ambitną i sportową postawę oraz zapewnienie zgromadzonej publiczności emocjonującej rywalizacji na przestrzeni dwóch dni.

Kolejna odsłona XIX Kmita Cup w najbliższą niedzielę

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.