Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

III turniej piłkarski Żaków – Kruk Cup

W sobotę 26 czerwca na stadionie przy ul. Sportowej 2 w Zabierzowie odbył się III turniej piłkarski Żaków (dzieci z rocznika 2012 i młodszych) Kruk Cup, upamiętniający postać śp. Józefa Kruka, a więc Honorowego Obywatela Gmina Zabierzów, byłego członka zarządu Kmity Zabierzów, a przede wszystkim człowieka wielkiego serca, który przez lata wspierał liczne przedsięwzięcia i akcje charytatywne realizowane m. in. na terenie Gminy Zabierzów.

 

Organizatorem wydarzenia po raz kolejny była Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów. W turnieju uczestniczyło osiem drużyn, w tym trzy zespoły gospodarzy, a więc Kmity Zabierzów, a także AP Rudawa, JKS Zelków, Topór Aleksandrowice LOT Balice oraz Świt Krzeszowice. Rozgrywki najpierw toczyły się w dwóch grupach, a następnie o zajęcie jak najwyższego miejsca w formule pucharowej. Zwycięzcami okazali się młodzi zawodnicy JKS Zelków, pokonując w finale 1-0 AP Kmitę Zabierzów I. Na najniższym stopniu podium uplasował się z kolei Topór Aleksandrowice.

 

Zaznaczyć trzeba, że o poczęstunek dla wszystkich uczestników zadbało Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

 

Podziękowania należą się również zawodnikom z drużyny seniorów Kmity Zabierzów, czyli Konradowi Kwiatkowskiemu, Pawłowi Długopolskiemu oraz Maciejowi Bardoniowi za pomoc w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

 

Szczególne słowa uznania kierujemy zaś do wszystkich młodych zawodników, którzy zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności swój talent, ambicje i umiejętności piłkarskie.

 

Puchary i medale dla uczestników wręczyła Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów Aleksandra Małek w asyście Prezesa Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów Artura Gawła.