Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Hat-trick Kukiełki

W sobotnim meczu 13 kolejki V ligi podopieczni Damiana Rębisza pokonali Kaszowiankę Kaszów 3-1. Bohaterem spotkania został Marcin Kukiełka, czyli autor wszystkich trzech trafień dla naszego zespołu
.
O tym, że AP Kmicie zawsze ciężko gra się z Kaszowianką wie chyba każdy kto śledzi nasze losy. Po serii wielu porażek i remisów w lidze wreszcie w minioną sobotę udało się przełamać i wygrać. Nie był to jednak łatwy mecz, nawet pomimo tego, że przyjezdni w tym sezonie spisują się z pewnością poniżej oczekiwań, to poprzeczkę w Zabierzowie zawiesili naprawdę wysoko. Goście już w pierwszej akcji objęli prowadzenie, a sprytną podcinką popisał się Arynin, który nie dał szans Morańskiemu. Chwilę później mogło być 0-2, ale tym razem atakującym zawodnikom z Kaszowa zabrakło zimnej krwi i precyzji. Nasz zespół bardzo długo nie mógł złapać właściwego rytmu, przez co w zasadzie nie kreował sytuacji pod bramką Murzańskiego. Pierwsza połowa do zapomnienia.
.
Po zmianie stron obraz gry wreszcie zaczął się zmieniać, a gospodarze z każdą upływającą minutą zyskiwali coraz większą przewagę. Wreszcie w 62 minucie aktywny Kukiełka przedarł się lewą stroną i huknął pod poprzeczkę nie do obrony. Gdy wydawało się, że wszystko wraca na właściwe tory, świetną okazję zmarnowali goście. I jak to w piłce bywa, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, więc kilka minut później było 2-1 dla Kmity. Ponownie bardzo przytomnie w polu karnym zachował się Kukiełka i strzałem w długi róg zaskoczył Murzańskiego. Goście z Kaszowa nie zdążyli jeszcze otrząsnąć się po stracie gola, a za moment przegrywali już 3-1. Świetnie dysponowany tego dnia Kukiełka brawurowo przedarł się przez środek defensywy przyjezdnych i technicznym strzałem z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki, kompletując tym samym hat-tricka. Dzięki temu trzy punkty zostały w Zabierzowie!