Akademia Pi艂karska Kmita Zabierz贸w | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Derby dla Kmity 馃敟馃敟馃敟 Kmita Zabierz贸w – Orl臋ta Rudawa 4:1 (3:0)

W derbach gminy Zabierz贸w, kt贸re na stadion w Zabierzowie przyci膮gn臋艂y liczn膮 widowni臋, wysokie i w pe艂ni zas艂u偶one zwyci臋stwo odni贸s艂 zesp贸艂 gospodarzy. Losy meczu rozstrzygn臋艂y si臋 w zasadzie ju偶 w pierwszych 45 minutach, w kt贸rych Kmita z zimn膮 krwi膮 wykorzysta艂 b艂臋dy w obronie przyjezdnych. Dwie pierwsze bramki pad艂y po z艂ych interwencjach bramkarza Orl膮t, kt贸ry nie poradzi艂 sobie z do艣rodkowaniami i dwukrotnie wypu艣ci艂 pi艂k臋 z r膮k. W pierwszym przypadku spad艂a ona pod nogi 艢liwi艅skiego, kt贸ry przytomnym lobem da艂 gospodarzom prowadzenie. W drugiej do艣膰 podobnej sytuacji pi艂ka trafi艂a z kolei do Mandzelowskiego, kt贸ry skorzysta艂 z prezentu i nie mia艂 偶adnych problem贸w z umieszczeniem jej w siatce. Dla Orl膮t nie by艂 to koniec z艂ych wiadomo艣ci i tu偶 przed przerw膮 po zagraniu r臋k膮 w polu karnym jednego z obro艅c贸w arbiter wskaza艂 na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okaza艂 si臋 艢wider.

Po zmianie stron prowadzenie szybko m贸g艂 podwy偶szy膰 Mandzelowski, kt贸ry zosta艂 obs艂u偶ony 艣wietnym podaniem od Rysia, ale w sytuacji sam na sam trafi艂 tylko w boczn膮 siatk臋. Chwil臋 p贸藕niej raz jeszcze zakot艂owa艂o si臋 pod bramk膮 go艣ci, gdy 艢wider po do艣rodkowaniu z rzutu ro偶nego obi艂 s艂upek, lecz 偶aden z zawodnik贸w Kmity nie zd膮偶y艂 z dobitk膮. Go艣cie zagra偶ali bramce Mora艅skiego g艂贸wnie za spraw膮 sta艂ych fragment贸w gry. Po jednym z nich Sarad g艂贸wkowa艂 precyzyjnie i w 71 minucie na tablicy wynik贸w zrobi艂o si臋 3-1. P艂omie艅 nadziei rywali na korzystny wynik szybko zgasi艂 jednak 艢wider, kt贸ry dwie minuty p贸藕niej kapitalnym strza艂em z dystansu zmie艣ci艂 pi艂k臋 w okienku bramki Orl膮t. Bliski podwy偶szenia prowadzenia by艂 jeszcze Gaudyn, lecz po indywidualnej szar偶y zabrak艂o mu precyzji. Zawodnicy z Rudawy w ostatniej akcji meczu mogli zmniejszy膰 rozmiary pora偶ki, ale strza艂 z rzutu karnego wykonywanego przez Gorawskiego w 艣wietnym stylu obroni艂 Mora艅ski.

Po ostatnim gwizdku uzasadnione powody do rado艣ci mieli wi臋c wy艂膮cznie gospodarze 鉂鉁

AP Kmita Zabierz贸w – Orl臋ta Rudawa 4-1 (3-0)

1-0 艢liwi艅ski 17聽鈿

2-0 Mandzelowski 40聽鈿

3-0 艢wider 45 (karny)聽鈿

3-1 Sarad 71聽鈿

4-1 艢wider 73聽鈿

AP Kmita: Mora艅ski – 艢liwi艅ski, Amroziak, Spasiuk – Luty (46 Kwiatkowski), 艢migacz (58 Gaudyn), Tyra艂a (77 Kawa艂ek), Niemiec (83 Krzywiecki) – Ry艣, 艢wider, Mandzelowski