Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Damian Rębisz nowym trenerem AP Kmita Zabierzów

W sezonie 2020/21, drużynę Seniorów AP Kmita Zabierzów poprowadzi nowy szkoleniowiec Damian Rębisz. Zastąpił on na tym stanowisku Marcina Rusina, którego wygasająca wraz z końcem poprzedniego sezonu umowa nie została przedłużona. Nowy trener poprowadził we wtorek pierwsze zajęcia. Co istotne będzie on odpowiedzialny za obie drużyny seniorskie.

Damian Rębisz to wychowanek Siarki Tarnobrzeg, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Wychowanie fizyczne, oraz absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku przygotowanie motoryczne w grach zespołowych. Trener posiada licencję UEFA A. W swojej przygodzie trenerskiej pracował z dziećmi i młodzieżą w takich klubach jak: Albertus Kraków, AS Progres, Górnik Wieliczka, a w piłce seniorskiej w Iskrze Radwanowice i Skawince Skawina. Największym sukcesem Damiana Rębisza było wygranie ligi okręgowej w sezonie 2018/2019 i awans do IV ligi z drużyną ze Skawiny.

Cieszę się, że zarząd AP Kmity Zabierzów powierzył mi misję prowadzenia zespołu. Moim celem jest kontynuowanie pracy trenera Marcina Rusina, który wykonał kapitalną robotę i zbudował mocny zespół. Chciałbym, aby wszyscy zawodnicy dalej się rozwijali, a zespół zrobił kolejny krok naprzód i zadomowił się w górnej części tabeli. – podkreślił na wstępie nowy trener.

W pracy w Zabierzowie Damianowi Rębiszowi pomagać będzie również Jan Rygiel, trener z licencją UEFA A, który pracował wcześniej w Albertusie, FA Lech Poznań (jako trener koordynator), Cracovii oraz AS Progres.

W związku z przeprowadzonymi zmianami wewnątrz klubu, z dniem 30 czerwca 2020 r. obowiązki trenera zespołu rezerw przestał pełnić Łukasz Marszałek.