Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Bartosz Gaweł: Znamy swoją wartość i potencjał!

Kmita Zabierzów przygotowania do nowego sezonu zaczął pod wodzą nowego szkoleniowca. Stery w drużynie z Zabierzowa przejął Bartosz Gaweł, który zastąpił Damiana Rębisza.

– Jak oceni Pan okres przygotowawczy Kmity Zabierzów, czy wszystkie założenia zostały zrealizowane? Frekwencja na treningach oraz sparingach była zadawalająca?

– Z okresu przygotowawczego jestem zadowolony. Mimo, iż czasu w lecie na przygotowania jest bardzo mało, to wszystko co sobie założyliśmy udało się zrealizować w 100%. Trenowaliśmy od połowy lipca trzy razy w tygodniu, w zajęciach regularnie uczestniczyło i uczestniczy powyżej 20 zawodników dzięki czemu wszystkie elementy nad którymi pracowaliśmy udało nam się zrealizować.

– Z kim rozgrywaliście mecze sparingowe podczas letnich przygotowań?

– Rozegraliśmy pięć gier sparingowych. Z Błękitnymi Modlnica (1:0), Kablem Kraków (4:2), Wilga Koźmice Wielkie (1:0), Piastem Wołowice (4:0) i w ostatni weekend z Lotem Balice (3:2). Wszystkie spotkania udało się wygrać, jednak nie o wyniki w nich chodziło. Chcieliśmy w poszczególnych meczach realizować dane i trenowane założenia taktyczne, oraz mocno rotowaliśmy składem, żeby móc jak najwięcej założeń przetrenować i jak największą ilość zawodników sprawdzić w warunkach meczowych na różnych pozycjach na boisku. Poza wynikami cieszy na pewno to, że praktycznie we wszystkich grach kontrolnych byliśmy stroną dominującą przeciwnika i to pozytywnie napawa przed sobotnią inauguracją sezonu.

– Jakie zespół ma cale na najbliższy sezon?

– Chcemy koncentrować cała swoje uwagę na najbliższe spotkanie ligowe. Wiem, że to oklepany slogan, ale bardzo prawdziwy. Nie wybiegamy za daleko w przyszłość dla nas najważniejszy będzie każdy kolejny mecz. Drużyna zna swoją wartość, wie jaki drzemie w niej potencjał i jeśli będziemy grać na miarę swoich możliwości jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Liga w tym roku jest bardzo trudna, uważam ze najtrudniejsza od lat, wiele drużyn z dużymi aspiracjami, ale wierzę, że pokażemy się z jak najlepszej strony i będziemy walczyć o trzy punkty w każdym meczu.

– Każdego sympatyka i kibica klubowego na pewno interesują ruchy kadrowe w drużynie. Jakie to było lato w Kmicie? Kogo już nie zobaczymy w zespole a kto będzie „nową twarzą”?

– Naszym „największym transferem” jest to, że z drużyny nikt nie odszedł. To jest największa wartość tego okienka transferowego. Co do wzmocnień, chcieliśmy pozyskać młodzieżowców, którzy realnie wzmocnią nasza drużynę. Udało się nam pozyskać Kacpra Niemca z Hutnika Kraków, Dawida Żurawskiego z Wieczystej, Mateusza Lutego z Krakusa Nowa Huta. Wierze, że chłopaki zapewnią odpowiednią jakość i zabezpieczą nas na „przepis o młodzieżowcu”. Ponadto dołączył do nas Damian Klimek z Wilgi Koźmice Wielkie, na którego bardzo liczę ze będzie realnym wzmocnieniem naszej ofensywy a nie uzupełnieniem składu. Więcej ruchów nie wykonaliśmy i raczej nie wykonamy kadra na dziś jest zamknięta.

Sparingi Kmity Zabierzów:

Kmita Zabierzów – Błękitni Modlnica 1:0
Kmita Zabierzów – Kabel Kraków 4:2
Kmita Zabierzów – Wilga Koźmice Wielkie 1:0
Kmita Zabierzów – Piast Wołowice 4:0
Kmita Zabierzów – Lot Balice 3:2

Transfery Kmity Zabierzów:

Przybyli: Kacper Niemiec (Hutnik Kraków), Dawid Żurawski (Wieczysta Kraków), Mateusz Luty (Krakus Nowa Huta), Damian Klimek (Wilga Koźmice Wielkie)

Ubyli: nikt

 

Źródło: Futmal