Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Piąta wygrana z rzędu. AP Kmita Zabierzów – Piast Wołowice 3:1

Po sobotniej efektownej wygranej 6-0 ze Skawniką, tym razem do Zabierzowa zawitał Piast Wołowice, który w miniony weekend również wzbogacił się o trzy punkty, dzięki wygranej z Orlętami Rudawa. Faworytem spotkania byli gospodarze, ale długimi momentami Piast stawiał wytrwały opór. Od początku przewagę posiadali podopieczni Damiana Rębisza, ale to Piast stworzył pierwszą dogodną okazję, lecz piłka ostemplowała poprzeczkę bramki Długopolskiego. W odpowiedzi Ryś trafił w słupek, a dobitka Woźniaka została w ostatniej chwili zblokowana. Wreszcie po kolejnym dograniu na wolne pole za plecy obrońców, akcję z lewej strony rozprowadził Kukiełka z Nadoptą, a do dośrodkowanej piłki przez tego ostatniego doskoczył Świder, który silnym strzałem dał prowadzenie dla AP Kmity. Przed przerwą udaną interwencję zaliczył Długopolski, który odbił piłkę na rzut rożny po strzale z bliskiej odległości zawodnika Piasta.

 

Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie bliski podwyższenia prowadzenia był Solecki, ale jego strzał w bardzo dobrym stylu obronił bramkarz gości. Skapitulować musiał jednak już w następnej akcji, gdy precyzyjnym strzałem w okienko popisał się Kukiełka. Gospodarze dążyli do zdobycia kolejnych goli, ale zawodziła skuteczność. Ta niefrasobliwość zaowocowała dość nieoczekiwanie trafieniem dla gości, po tym jak Jasiołek z bliskiej odległości wykorzystał dobrze rozegrany rzut rożny. Sytuację opanował jednak Ryś, który najpierw przejął piłkę przed polem karnym, wbiegł w szesnastkę i pewnym strzałem wpakował ją do siatki. Wynik w końcówce mógł być jeszcze bardziej okazały, ale szczęście nie uśmiechnęło się ponownie ani do Rysia ani Świdra.

 

Obok wygranej cieszy również szansa dana przez trenera Rębisza naszym utalentowanym juniorom młodszym i jednocześnie wychowankom. W drugim meczu z rzędu na murawie pojawił się bowiem Karol Krzywiecki, zaś szansę debitu otrzymał także Patryk Bazgier.

 

Teraz nasz zespół czeka prestiżowy pojedynek z Orlętami, który zostanie rozegrany w Rudawie w najbliższą sobotę, 1 maja o godz. 17:00. Do boju Kmita

 

⚽️ 1-0 Świder 33′

⚽️ 2-0 Kukiełka 48′

⚽️ 2-1 Jasiołek 75′

⚽️ 3-1 Ryś 82′

 

AP Kmita: Długopolski – Spasiuk, Ambroziak, Kawałek – Kukiełka, Ryś, Nadopta (86′ Stygar), Mandzelowski (88′ Bazgier), Świder, Woźniak (63′ Michalewski) – Solecki (81′ K. Krzywiecki)