Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

AP Kmita na drugim miejscu w VIII Memoriale im. S. Syrdy

AP Kmita na drugim miejscu w VIII Memoriale im. S. Syrdy
Po zwycięstwie przed tygodniem w XVI Kmita Cup, podopieczni Marcina Rusina w miniony weekend wywalczyli drugie miejsce w VIII Memoriale im. Stanisława Syrdy, czyli dwudniowym turnieju rozgrywanym na obiekcie Bronowianki Kraków.

W sobotę rozegrana została faza grupowa, w której uczestniczyło 16 drużyn, podzielonych na dwie ośmiozespołowe grupy. Z każdej z nich do niedzielnej rywalizacji awans uzyskiwały po cztery najlepsze zespoły. AP Kmita wystąpił w grupie A w sesji porannej, zajmując w niej drugie miejsce.

Wyniki AP Kmity Zabierzów (sobota gr. A):

Kmita Zabierzów – M&K Kampery 1:2

Błękitni Czułówek – Kmita Zabierzów 0:3

Bronowianka II – Kmita Zabierzów 0:1

Kmita Zabierzów – LKS Rudnik 1:1

Kmita Zabierzów – Sparta Kazimierza Wlk. 1:0

Kmita Zabierzów – Kaszowianka Kaszów 1:0

Kmita Zabierzów – Andalaro Krzeszowice 2:1

W niedzielę drużyny zostały ponownie podzielone na dwie czterozespołowe grupy, z których dwie najlepsze awansowały następnie do półfinałów. AP Kmita trafił do grupy D razem z gospodarzami, ponownie Spartą Kazimierza Wielka oraz Potokiem Więckowice.

Wyniki AP Kmity Zabierzów (niedziela gr. D):

Kmita Zabierzów – Sparta Kaz. Wlk. 0:1

Kmita Zabierzów – Potok Więckowice 6:1

Bronowianka – Kmita Zabierzów 1:4

Dzięki sześciu wywalczonym punktom Zabierzowianie zameldowali się w półfinale, w którym zmierzyli się z najlepszym zespołem z gr. C, a więc LKS Rudnik. Nasz zespół spisał się jednak znakomicie i rozgromił rywala aż 6-0. W finale tak dobrze już nie było, a w trzecim meczu rozgrywanym w ciągu dwóch dni ze Spartą Kazimierza Wielka, po raz drugi lepszy okazał się rywal. Warto przy tym odnotować, że najlepszym strzelcem turnieju z 13 golami został Marcin Ryś.

Pólfinał: LKS Rudnik – Kmita Zabierzów 0:6

FINAŁ: Sparta Kazimierza Wlk. – Kmita Zabierzów 3:1