Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Triumf Kmity na inaugurację V ligi. Niwa Nowa Wieś – Kmita Zabierzów 0:1.

Niezwykle udanie rozpoczynamy naszą przygodę z V ligą. W zakończonym przed chwilą meczu wyjazdowym, inaugurującym sezon ligowy 2024/25, pokonujemy drużynę Niwa Nowa Wieś 1:0. Drużyna pod wodzą trenera Piotra Trzepatowskiego wykazała się nie tylko skutecznością, ale także ogromnym charakterem, mimo gry w osłabieniu po czerwonej kartce przez większość spotkania. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w drugiej połowie Tomasz Świder. Brawo drużyna.

Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla zespołu z Zabierzowa. Już w pierwszych minutach Kmita stworzył dwie dogodne sytuacje, które mogły dać prowadzenie. Zespół wykorzystywał skuteczny odbiór piłki i grę z kontrataku, jednak brakowało wykończenia, które mogłoby przynieść otwarcie wyniku. Po 15 minutach Niwa przejęła inicjatywę, atakując głównie bocznymi sektorami boiska. W jednej z akcji, po prostopadłym podaniu na wychodzącego napastnika, Nikodem Kania zmuszony był do interwencji na pograniczu faulu. Niestety, spóźniony wślizg zakończył się trafieniem w nogi rywala, co skutkowało bezpośrednią czerwoną kartką i osłabieniem zespołu z Zabierzowa.

Mimo gry w dziesiątkę, Kmita nie złożył broni. Trener Piotr Trzepatowski szybko zareagował na trudną sytuację, zmieniając ustawienie drużyny. Po przerwie, w 55. minucie na boisku zameldowali się Rutkiewicz i Sikora, co wprowadziło nową energię do gry zespołu. Już pięć minut później bramkarz Kmity, Widawski, zdecydował się na długie otwarcie gry, które okazało się kluczowe. Mabika wygrał pojedynek w powietrzu, podając piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Świdra, który bezbłędnie umieścił piłkę w siatce, dając prowadzenie drużynie z Zabierzowa! W 75. minucie Kmita był bliski podwyższenia wyniku, gdy Rutkiewicz trafił w słupek. Niwa próbowała odrobić straty, jednak szczelna tego dnia defensywa przyjezdnych, wspierana przez pewnego w bramce Widawskiego, stworzyła nieprzebytą twierdzę, która ostatecznie nie pozwoliła gospodarzom na wyrównanie.

Kmita Zabierzów wraca zatem do domu z pełnym dorobkiem punktowym, co stanowi doskonały początek ich przygody w V lidze. Trzy punkty przywozimy do Zabierzowa.

LKS Niwa Nowa Wieś – AP Kmita Zabierzów 0-1 (0-0)

⚽️ 0-1 Świder 60’

AP Kmita: Widawski – Salwach, Kania, Grabowski, Zabagło – Śmigacz, Druziuk, Gaudyn (55 Sikora), Zmysło (55 Rutkiewicz) – Świder, Mabika (90 Maciasz)