Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Solidna sobota w wykonaniu obu naszych zespołów

W meczu 8 kolejki klasy okręgowej gr. II, Kmita odniósł trzecie zwycięstwo w trwającym sezonie. Tym razem podopieczni Piotra Trzepatowskiego na własnym obiekcie pokonali Pogoń Skotniki Kraków 2-0. Bohaterem spotkania został Ayotola Sonubi, który w drugiej połowie zanotował oba trafienia dla gospodarzy. Najpierw napastnik Kmity posłał piłkę do siatki pewnym strzałem głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, a dublet skompletował trafieniem do pustej bramki po wcześniejszym idealnym dograniu Tyrały.

AP Kmita Zabierzów – Pogoń Skotniki Kraków 2-0 (0-0)

1-0 Sonubi 68 ⚽

2-0 Sonubi 81 ⚽

AP Kmita: Widawski – Ambroziak, Salwach, Kawałek – Zabagło (75 Kukiełka), Tyrała (90 Czuż), Śmigacz, Mandzelowski – Ziembicki (88 Koszyk), Świder, Sonubi (88 Czepiec)

Z kolei w przypadku drużyny naszych rezerw, która swój mecz również rozgrywała w Zabierzowie do pełni szczęścia zabrakło kompletu punktów w derbach gminnych z Dragonem Szczyglice. Tak czy inaczej szanować trzeba punkt, gdyż w drugiej połowie to goście byli bliżej zgarnięcia pełnej puli. Remis 1-1 sprawia, że rezerwa punktuje w czwartym kolejnym meczu z rzędu, za co należą się jej brawa.

AP Kmita II Zabierzów – Dragon Szczyglice 1-1 (1-1)

1-0 Haduch 14 ⚽

1-1 Suliga 24 ⚽

AP Kmita II: Borysewicz – Wójcik (77 Wolak), Gędłek, Haduch, Furtak – Kukiełka (62 Olkuski), Guguła (46 Bazgier), Obal, Koszyk, Bardoń (66 Fatuła) – Żurek