Akademia Pi艂karska Kmita Zabierz贸w | biuro@akademiakmita.pl | Tel. 604-188-808

Horror przy Boboli. Pr膮dniczanka Krak贸w – AP Kmita Zabierz贸w 2-2. 馃敟

Kapitalne widowisko, pe艂ne zmian nastroj贸w i zwrot贸w akcji w sobotnie przedpo艂udnie przy Boboli stworzy艂y czo艂owe zespo艂y V ligi gr. II, czyli Pr膮dniczanka Krak贸w i AP Kmita Zabierz贸w.

Mecz rozpocz膮艂 si臋 od zdecydowanych atak贸w gospodarzy, kt贸rzy w pierwszych minutach zepchn臋li nasz zesp贸艂 do defensywy, cho膰 przyzna膰 trzeba, 偶e w 偶adnym momencie nie by艂a to obrona rozpaczliwa. Go艣cie przetrwali ci臋偶kie minuty bez strat i z czasem sami do艣膰 szybko przej臋li inicjatyw臋. To zawodnicy Kmity d艂u偶ej utrzymywali si臋 przy pi艂ce i cz臋艣ciej zagra偶ali bramce miejscowych. Swoje okazje mia艂 przede wszystkim Gaudyn, a raz z pi艂k膮 w dobrej sytuacji min膮艂 si臋 Klimek. Z kolei strza艂 艢widra z lewej nogi min膮艂 bramk臋 Czarneckiego. Pr膮dniczanka te偶 stara艂a si臋 otworzy膰 wynik, ale strza艂y najcz臋艣ciej by艂y niecelne lub bez problem贸w radzi艂 sobie z nimi Mora艅ski. W ko艅c贸wce pierwszej po艂owy, gdy wydawa艂o si臋, 偶e nic ciekawego ju偶 si臋 na murawie nie wydarzy, czerwony kartonik obejrza艂 Ambroziak, po tym jak kopn膮艂 rywala chwil臋 po gwizdku s臋dziego.

Na drug膮 po艂ow臋, Kmita wyszed艂 wi臋c w liczebnym os艂abieniu. Na domiar z艂ego nied艂ugo po wznowieniu gry urazu wskutek przewinienia przeciwnika nabawi艂 si臋 艢migacz i tak偶e on musia艂 przedwcze艣nie opu艣ci膰 plac gry. Pr膮dniczanka wykorzysta艂a gr臋 w przewadze w 62 minucie, cho膰, co szczeg贸lnie bolesne, nast膮pi艂o to po stracie w 艣rodku pola i wyprowadzeniu szybkiej kontry, kt贸r膮 przytomnym strza艂em wyko艅czy艂 Grudnik. Trzy minuty p贸藕niej gospodarze zadali kolejny cios, po tym jak dogranie z prawej strony na gola zamieni艂 P臋pkowski. 65 minuta, 2-0 dla gospodarzy i go艣cie w liczebnym os艂abieniu. Wi臋kszo艣膰 widz贸w zapewne mog艂a pomy艣le膰, 偶e losy meczu s膮 ju偶 rozstrzygni臋te. Tym bardziej bior膮c pod uwag臋, 偶e w 70 minucie mog艂o by膰 3-0, jednak z sytuacji sam na sam z napastnikiem gospodarzy zwyci臋sko wyszed艂 Mora艅ski. I jak to cz臋sto w pi艂ce bywa niewykorzystane sytuacje lubi膮 si臋 m艣ci膰鈥 Tak oto nasta艂a 72 minuta, w kt贸rej Kmita mia艂 rzut ro偶ny. Do sta艂ego fragmentu podszed艂 Gaudyn i zakr臋ci艂 pi艂k臋 na tyle precyzyjnie, 偶e ta zatrzyma艂a si臋 dopiero w siatce. To trafienie da艂o naszej dru偶ynie wiar臋 w to, 偶e nie wszystko tego dnia jest jeszcze stracone. Ponownie to jednak Pr膮dniczanka mog艂a wyj艣膰 na dwubramkowe prowadzenie, ale tak偶e i tym razem 艣wietnie poradzi艂 sobie Mora艅ski. Im bli偶ej by艂o ko艅ca meczu, tym bardziej zawodnicy Kmity spychali gospodarzy do defensywy i kompletnie nie by艂o wida膰 tego, 偶e to nasz zesp贸艂 gra w os艂abieniu. Podopieczni Bartosza Gaw艂a naciskali coraz mocniej, a przy tym na tle rywala wygl膮dali r贸wnie偶 lepiej pod wzgl臋dem fizycznym. Gdy na zegarze zbli偶a艂a si臋 90 minuta na wprost bramki sfaulowany zosta艂 Gaudyn. Pewn膮 kontrowersj膮 pozostaje, czy aby przewinienie nie mia艂o miejsca w polu karnym. Ostatecznie s臋dzia podyktowa艂 rzut wolny tu偶 przed lini膮 szesnastki. Do pi艂ki podszed艂 艢wider i kapitalnym strza艂em obok muru nie da艂 najmniejszych szans Czarneckiemu na jak膮kolwiek interwencj臋. Uzasadniony sza艂 rado艣ci wybuch艂 w obozie Kmity, ale bynajmniej nie by艂 to koniec meczu. Chwil臋 po wznowieniu rzut wolny z oko艂o 18 metra mieli gospodarze, ale szcz臋艣liwie dla Kmity odbita od muru pi艂ka min臋艂a bramk臋 wychodz膮c na rzut ro偶ny. Losy tego pojedynku ca艂kowicie mog艂y si臋 odwr贸ci膰 tak偶e na korzy艣膰 AP Kmity, ale najpierw po dograniu od 艢widra, Czarnecki w ostatniej chwili zdo艂a艂 uprzedzi膰 Rysia, a w ostatniej akcji strza艂 Czepca by艂 niecelny.

Du偶e brawa dla obu zespo艂贸w za stworzenie naprawd臋 艣wietnego widowiska, okraszonego dodatkowo pi臋knymi bramkami. Dla zawodnik贸w AP Kmity s艂owa uznania za doprowadzenie do wyr贸wnania w takich okoliczno艣ciach 馃憦馃憦馃憦

Pr膮dniczanka Krak贸w 鈥 AP Kmita Zabierz贸w 2锔忊儯2锔忊儯 (0锔忊儯0锔忊儯)