Zabierzowianie wracają z Rydlówki na tarczy...

Akademia Piłkarska w spotkaniu wyjazdowym poniosła porażkę w meczu, w którym przeciwnikiem był drugi zespół Garbarni Kraków. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

XXV. Kolejka Ligi Okręgowej, 29 maja 2013
Garbarnia II Kraków - Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów 2:0 (2:0)

Nwachukwu 10', Machno 39'

Sędziowali: Kamil Sikora oraz Grzegorz Malada i Przemysław Hibner
Żółte kartki: Kozieł, Gawor - Krauz, Szarek, Więckowski, Zalewski

GARBARNIA II: Jękot - Gawor, Wlazło, Kalemba, Bajołek - Nwachukwu (46 Zelek, 73 Englert), Abdalla, Machno, Gruchacz - Kaczor (46 Talaga), Kozieł (46 Palej).
AP: Szarek - Owczarczyk, Krauz, Matys, Ruszkiewicz, Królikowski, Więckowski, Kowalik (55 Zalewski), Kajak, Plewa, Salamon.

Zabierzowianie wskutek wyniku dzisiejszego meczu, stracili pozycję lidera Ligi Okręgowej.

Już od początku spotkania, widoczną przewagę w posiadaniu i rozgrywaniu piłki mieli zawodnicy Akademii. Na nic się to jednak zdało, bowiem w 10 minucie na prowadzenie wyszła niespodziewanie drużyna Garbarzy. Po zgraniu Kozieła, do piłki dopadł Nwachukwu i strzałem lewą nogą z boku pola karnego wpisał się na listę strzelców. Kilka chwil później swoją sytuację miała Akademia, lecz Salamona w polu karnym wyprzedził bramkarz gospodarzy Jękot. Następnie, groźny strzał oddał Więckowski lecz również w tej sytuacji Jękot spisał się bez zarzutu. Po okresie przewagi Zabierzowian, kolejną bramkę zdobyli zawodnicy Garbarni. Na 2:0 podwyższył Machno, który wykorzystał błąd źle wybijającego piłkę Szarka i z ponad 40 metrów umieścił piłkę w siatcę. Akademia tuż przed przerwą mogła stracić jeszcze jedną bramkę. W 44 minucie arbiter podyktował rzut karny, po faulu Szarka na Nwachukwu. Do piłki podszedł Kalemba, lecz po jego strzale piłka wylądowała na poprzeczce i wypadła na aut. Akademia mimo przewagi, traci w połowie dwie kuriozalne bramki po błędach indywidualnych.

Akademia wyszła na II połowę z myślą odrobienia strat z pierwszej części. Zabierzowianie przeważali i zdecydowanie "ruszyli" z ofensywą, lecz drużyna Garbarnii skutecznie odpierała wszystkie ataki na ich bramkę. Dwa razy dobrze dośrodkowywał w pole karne Plewa, lecz piłka nie mogła znaleść adresata. Chwilę potem, groźny strzał z dystansu oddał Zalewski. Najlepszą sytuację miał jednak kapitan Akademii - Królikowski, który z 15 metra uderzył zbyt anemicznie by zaskoczyć bramkarza. Garbarze mieli jedną sytuację, lecz niecelnie uderzał Gruchacz. Wynik do końca spotkania już się nie zmienił.

Akademia przegrywa przy ul. Rydlówki 23, z rezerwami II-ligowej Garbarni. Zabierzowianie za sprawą innych wyników XXV. kolejki, spadają na 3. pozycję w tabeli.

Kolejną okazję do zdobycia punktów Akademia będzie miała w już w najbliższą środę. O godzinie 18.00 na własnym boisku podejmować będzie piątą drużynę Ligi Okręgowej - Piliczankę Pilica. Zapraszamy !