Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów - Grębałowianka Kraków 3:1 (1:1)

Żółte kartki: Kowalik, Rokosz, Jandura - Rosół
Widzów: 30
AP Zabierzów: Szarek - Rokosz, Matys, Skwarczeński, Krauz - Skórski (80 Wąchol), Więckowski, Kowalik (76 Jandura), Królikowski, Zalewski - Salamon (90 Wysokiński)
Grębałowianka: Niedźwiedź - Gawin, Kubik, Busak, Idziak (60 Mogielnicki) - Paszkot (61 Wilk), Krawczyk (54 Karaś), Godyń, Rosół (74 M.Kwater) - Pikuła, S.Gregorczyk.

Akademia w pierwszym meczu rundy wiosennej Ligi Okręgowej, pokonała na sztucznym boisku w Skotnikach zespół Grębałowianki Kraków - 3:1. Był to jedyny mecz który się odbył w tej kolejce - pozostałe spotkania zostały odwołane ze względu na słaby stan boisk.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiała drużyna gospodarzy, która posiadała zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. Pierwszą okazję na strzelenie bramki miał Królikowski, lecz jego strzał z 20 metra był zbyt mało precyzyjny i piłka w dużej odległości minęła bramkę drużyny z Grębałowa. Następnie inicjatywę przejęli goście, którzy stworzyli sobie w krótkim okresie czasu trzy groźne sytuacje, i to właśnie oni jako pierwsi niespodziewanie wyszli na prowadzenie w tym meczu. Zza pola karnego uderzał Krawczyk, piłka po jego strzale wpadła w długi róg bramki strzeżonej przez Szarka. 7 minut później doszło do wyrównania, po akcji Kowalika z Więckowskim, i podaniu tego ostatniego piękną bramkę głową zdobył Skwarczeński. Akademia stworzyła sobie jeszcze jedną sytuację przed przerwą. Po podaniu z głębi pola Kowalika piłkę otrzymał Krauz, lecz nieskutecznie zagrywał w pole karne do nadbiegającego Więckowskiego. Do przerwy 1:1.

Po przerwie, na boisku panowała już tylko drużyna z Zabierzowa. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Salamon, który po ładnym zagraniu Królikowskiego, i błędzie Niedzwiedzia wpakował piłkę do pustej bramki. Niespełna minutę później, po zagraniu Zalewskiego z bocznego sektoru boiska na listę strzelców wpisał się Więckowski. Akademia stworzyła sobie jeszcze kilka dobrych okazji. Najpierw na bramkę gości niecelnie uderzał Salamon, a następnie do pustej bramki z bliskiej odległości nie trafił Więckowski. Goście pod koniec spotkanie stworzyli sobie jedną sytuację, lecz na posterunku stał Szarek.

Zabierzowianie przespali pewien okres I połowy w której stracili bramkę, lecz udało im się później z nadwyżką odrobić rezultat tego spotkania. Akademia lepiej prezentowała się pod względem piłkarskim, i po dobrym meczu zasłużenie wygrywa z drużyną Grębałowianki Kraków 3:1.