USV Kautzen po raz pierwszy...

08.03.2013, J&J Sport Center (Skotniki)
Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów - USV Kautzen 4:0 (1:0)

Bramki: testowany 3x, Wcisło

AP: Szarek (60' Herdzik) - Majgier, Ramut, testowany, Rapacz, Wąchol, Mazur (46' Winnicki), Jańdura, Twaróg (60' Burda), Wcisło, Góra

 W pierwszym meczu przeciwko Austriakom z USV Kautzen, Akademia odniosła pewne zwycięstwo aplikując rywalom cztery bramki. Obie drużyny wyszły na boisko bardzo zmotywowane, co było widoczne w początkowych fragmentach meczu. Pierwsza bramkę w tym meczu udało się strzelić Zabierzowianom. Na listę strzelców wpisał się zawodnik testowany, wykorzystując dobre dośrodkowanie Wcisły z rzutu rożnego. Goście szybko zareagowali. Jeden z Austriaków próbował 'przelobować' Szarka zauważając że jest zbyt wysunięty od własnej bramki, lecz w tej sytuacji bramkarza Zabierzowian uratowała popreczka. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Na drugą połowę USV Kautzen na wskutek kontuzji wyszło bez dwóch zawodników odpowiedzialnych za rozgrywanie, co odbiło się na późniejszej postawie drużyny. Po kolejnym zagraniu Wcisły z rzutu wolnego, drugą bramkę zdobył testowany który umiejętnie znalazł się w polu karnym. Trzeciego gola dla Akademii zdobył asystent z dwóch poprzednich sytuacji - Wcisło. Z lewej flanki dorzucał piłkę w pole karne, a ta przelatująca tuż nad zaskoczonym bramkarzem Austriaków wpadła do siatki - gol z serii 'stadiony świata'. Zwieńczenia meczu dokonał zawodnik testowany, którym po rajdzie przez pół boiska, i doskonalym strzale z 20m skompletował hat-tricka w tym spotkaniu. USV Kautzen miało jedną dobrą sytuację, lecz z bliskiej odległości strzałem głową spudłował jeden z Austriaków. Akademia w II połowie zdecydowanie przejęła inicjatywę, prezentując się lepiej zarówno w operowaniu piłką jak i kondycyjnie, dzięki czemu odniosła wysokie zwycięstwo w tym meczu.