Nagrodzeni za grę do końca

W meczu inaugurującym rozgrywki krakowskiej piątej ligi, Akademia Piłkarska Zabierzów, pokonała Prądniczankę Kraków 2-1 (0-1). Dwa gole dla gospodarzy zdobył pozyskany ze Słomniczanki Wojciech Salamon (54 i 88 minuta). Honorowe trafienie dla gości zanotował tuż przed przerwą Mateusz Jeleń.

Zwycięstwo nie przyszło jednak w tym meczu łatwo. Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie, to przyjezdni schodzili do szatni z niewielką zaliczką. Po błędzie i stracie piłki w środku pola przez Krauza, na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Jeleń. Piłka niefortunnie odbiła się jeszcze przed interweniującym Herdzikiem i wpadła w tzw. krótki róg strzeżonej przez niego bramki. Akademia w ciągu 45 minut tylko raz poważniej zagroziła gościom, ale uderzenie z rzutu wolnego pewnie wychwycił Misiak.

Gra znacznie ożywiła się w drugiej połowie. Gospodarze wreszcie zaczęli atakować większą ilością zwodników i wymieniać piłkę w znacznie szybszym tempie. Efekty przyszły już w 54 minucie, gdy po prostopadłym zagraniu do piłki dopadł Salamon. Napastnik Akademii w sytuacji sam na sam został powalony przez Misiaka, przez co sędzia bez wahania wskazał na jedenaty metr od bramki Prądniczanki. Rzut karny pewnie egzekwował sam poszkodowany i zrobiło się 1-1. Przez kolejne pół godziny oba zespoły przede wszystkim nie chciały stracić gola. Inicjatywa ciągle była po stronie Akademii. W 85 minucie goście mogli jednak wykorzystać swoistą piłkę meczową, gdy po wzorowo wyprowadzonej kontrze i strzale w zamieszaniu pod bramką Herdzika, piłka nieznacznie minęła prawy słupek. Jako, że niewykorzystane sytuację lubią się mścić, co nie udało się gościom, udało się Akademii w 88 minucie. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, ponownie w sytuacji sam na sam znalazł się Salamon i pewnym, płaskim strzałem w długi róg rozstrzygnął losy meczu.

AP Zabierzów - Prądniczanka Kraków 2-1 (0-1)

0-1 Jeleń 44'; 1-1 Salamon 54'; 2-1 Salamon 88'  

AP Zabierzów: Herdzik - Wysokiński, Skwarczeński, Matys, Królikowski - Zalewski, Skórski, Więckowski, Krauz (46' Strojek), Ruszkiewicz (76' Kowalik) - Salamon

Prądniczanka: Misiak - Ptak, Sendor, Pieniążek, Bąk - Stępień, K. Jeleń, M. Jeleń, Kania - Cięciała, Jewuła