Juniorzy wystąpią na turnieju we Francji

Z przyjemnością możemy poinformować, iż w dniach 7-9 kwietnia zespół juniorów Akademii Piłkarskiej Zabierzów wyjedzie na silnie obsadzony turniej piłkarski FC St Joseph, który rozegrany zostanie we Francji. Nasz zespół wystąpi w grupie B razem z Olimpiją Ljubljana, A.S. Saint - Etienne oraz brazylijskim Legiao FC.

Dla naszych zawodników będzie to zatem wyjątkowa okazja do skonfrontowania swoich umiejętności z rówieśnikami z utytułowanych klubów z całego świata a przy tym jednocześnie szansa na wypromowanie się i wymianę cennych doświadczeń, które powinny zaowocować w przyszłości.

Dwa słowa wypada powiedzieć o samym turnieju. Mianowicie jest on rozgrywany nieprzerwanie od 1980 roku. Za każdym razem występują w nim znane wszystkim kibicom zespoły. Wystarczy wspomnieć, że w przeszłości jego triumfatorami były tak uznane marki jak choćby AC Milan, Anderlecht Bruksela, Sporting Lizbona, Twente Enschede, Benfica Lizbona, Atletico Madryt, AZ Alkmaar, czy Hertha Berlin. Rzecz jasna nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby do grona tak znanych europejskich klubów, już w tym roku dołączyła także Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów.