Pucharowa środa w Zabierzowie

W środę 9 października o godz. 15:45 na stadionie przy ul. Sportowej 2 w Zabierzowie czeka nas kolejna dawka emocji związanych z rozgrywkami Pucharu Polski. Tym razem już na poziomie ćwierćfinału (Rejon Kraków) AP Kmita Zabierzów gościć będzie jedną z czołowych ekip IV ligi, czyli Słomniczankę. 

Nasz środowy rywal rozpoczął zmagania w tych rozgrywkach od IV rundy, w której to rozgromił na wyjeździe Płomień Kostrze 7-0. W V rundzie ekipa ze Słomnik pokusiła się już o niespodziankę, pokonując występującą na co dzień w III lidze Jutrzenkę Giebułtów (1-1 w regulaminowym czasie gry i 4-2 w rzutach karnych). 

Z kolei podopieczni Marcina Rusina pucharowe zmagania mieli zacząć od rundy trzeciej, jednak gospodarz tamtej potyczki - Liszczanka Liszki oddała awans bez gry, wycofując się z rozgrywek. W konsekwencji walkę na boisku nasz zespół rozpoczął zatem od IV rundy, w której pokonał 1-0 Kaszowiankę Kaszów. Następnie przed dwoma tygodniami także w roli gospodarza AP Kmita zwyciężył 2-1 Grębałowiankę Kraków. 

Niewątpliwie faworytem środowego starcia będzie szósty obecnie zespół IV ligi, ale pozostaje mieć nadzieję, że zawodnicy AP Kmity postawią trudne warunki i przy okazji postarają się wyrównać swój jak dotąd najlepszy wynik w przygodzie z pucharami, sięgający sezonu 2013/14, w którym zdołali dotrzeć do półfinału na szczeblu krakowskim, ulegając wówczas Hutnikowi.  

Ćwierćfinał Pucharu Polski (Rejon Kraków)
AP Kmita Zabierzów - Słomniczanka Słomniki 
Środa - 9 października 2019 r.
Zabierzów, ul. Sportowa 2 
godz. 15:45 

Zapraszamy!