Komplet punktów zdobyty na Suchych Stawach

W niedzielnym meczu 4 kolejki V ligi gr. II, AP Kmita Zabierzów pokonał na wyjeździe rezerwy Hutnika Kraków 1-0. Gola na wagę trzech cennych punktów zdobył w 82 minucie Paweł Markowski.

Hutnik przystąpił do tego meczu wzmocniony kilkoma zawodnikami, którzy dzień wcześniej w meczu III ligi rozgrywanym w Puławach wystąpili w niepełnym wymiarze czasu gry lub pozostali na ławce rezerwowych. AP Kmita z kolei miał swoje problemy, przez co w wyjściowym składzie zabrakło m.in. Szafrana, Śliwińskiego, Rysia czy Wojdały. Już w pierwszych sekundach miejscowi mogli objąć prowadzenie po niedokładnym zagraniu Świdra, ale nasz zespół uratował Lekki, wybijając piłkę sprzed pustej bramki. Później mecz się wyrównał, a gra prowadzona w upale była szarpana i mało efektowna. Hutnicy mieli przed przerwą jeszcze jedną okazję, ale Długopolski nie dał się zaskoczyć w sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron najlepszą sytuację do zdobycia bramki miał Janecki, ale ponownie w sytuacji sam na sam jego uderzenie obronił pewnie interweniujący w całym meczu Długopolski. W 78 minucie w polu karnym sfaulowany został Pawlak, przez co arbiter wskazał na wapno. Rzutu karnego nie wykorzystał Lekki, który co prawda całkowicie zmylił bramkarza Hutnika, ale trafił tylko w słupek. Ta sytuacja na szczęście nie zraziła podopiecznych Marcina Rusina, którzy w 82 minucie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Do dośrodkowanej piłki przez Świdra na długim słupku dopadł Góral, który zgrał ją na 12 metr na wprost bramki gospodarzy, gdzie dopadł do niej Markowski, płaskim uderzeniem nie dając szans Dulowi. Miejscowi do końca starali się odwrócić losy meczu, ale bez skutku. Najbliżej szczęścia już w doliczonym czasie gry był Drąg, który z rzutu wolnego posłał piłkę obok słupka. Hutnik kończył mecz w dziesiątkę po bezpośredniej czerwonej kartce dla Źródlewskiego za kopnięcie Pawlaka bez piłki.

AP Kmita wywozi zatem cenne trzy punkty z trudnego terenu i pozostaje niepokonany w lidze w delegacji. Liczymy na podtrzymanie tej passy w kolejnym spotkaniu w Wołowicach, które zostanie rozegrane w ramach 5 serii gier w najbliższą niedzielę o godz. 16:00.

Hutnik II Kraków - Kmita Zabierzów 0-1 (0-0)

0-1 Markowski 82

HUTNIK II: A. Dul - Janecki, Cholewa, Jaklik (46 N. Leśniak), Źródlewski - Zdebski (67 Wąchała), Maciaś (46 Broda), Drąg, Handzlik (60 Wójcik), Wątroba (76 Karkoszka) - Matysek

KMITA: Długopolski - Juszczyk (65 Kwiatkowski), Lekki, Mirek, Kawałek - Skotnicki, Tyrała, Świder, Markowski (85 Piotrowicz), Kukiełka (55 Góral) - Pawlak