Radosny futbol w Łapanowie

Niecodziennym wynikiem 5-5 zakończył się środowy sparing rozegrany w Łapanowie pomiędzy miejscowym Piastem, a AP Kmitą Zabierzów. Bramki dla naszego zespołu zdobył Kukiełka i Ryś, a trzy trafienia zanotował jeden z zawodników testowanych.

Na stosunkowo wąskim i nieco specyficznym boisku w Łapanowie, AP Kmita tracił dość kuriozalne bramki, z których dwie padły po… wrzutach z autu, zaś jeden był efektem trafienia samobójczego. Podobać mogły się z kolei akcje ofensywne, jak i warianty rozegrania stałych fragmentów gry. Środowy mecz kontrolny dla trenera Rusina z całą pewnością stanowić będzie ciekawy materiał do analizy i wyciągania wniosków.

W meczu z Piastem wystąpiło czterech testowanych zawodników, a ponadto Skotnicki, Ramut, Śliwiński, Szafran, Kawałek, Góral, Markowski, Ryś, Kukiełka i Fatuła. 

Teraz poziom trudności dla zawodników AP Kmity wyraźnie wzrośnie. W najbliższą sobotę przeciwnikiem naszego zespołu będzie główny faworyt do awansu do IV ligi, czyli wzmacniająca się na potęgę Wieczysta Kraków. W kolejną środę AP Kmita zagra z kolei z beniaminkiem III ligi – Jutrzenką Giebułtów. Oba spotkania odbędą się na stadionie w Zabierzowie.