Powiększyli przewagę, mimo straty punktów

Inauguracja rundy wiosennej nie wypadła szczególnie okazale w wykonaniu AP Kmity Zabierzów. Podopieczni Marcina Rusina pomimo wyraźnej przewagi tylko zremisowali w Modlniczce z miejscowym Sportowcem 1-1 i tym samym przerwali znakomitą serię dziesięciu kolejnych wygranych w lidze.

Od początku warunki gry narzucił nasz zespół, ale w całym spotkaniu raził on nieskutecznością. Prowadzenie objeli goście po tym, jak piłkę przed własnym polem karnym stracił Mlostek. Pasiecznemu nie pozostało zatem nic innego, jak tylko skierować piłkę do siatki. W odpowiedzi AP Kmita stworzył kilka dogodnych okazji, lecz ani Świder ani Ryś nie zmienili wyniku przed przerwą. Po zmianie stron pięknym uderzeniem popisał się Świder i wreszcie mieliśmy remis. Przewaga gości rosła z każdą minutą, lecz momentami wręcz rozpaczliwie broniącemu się Sportowcowi dopisywało szczęście. Tak było między 62 i 70 minutą, gdy od utraty gola gospodarzy ratowała poprzeczka i słupek. Dwukrotnie też miejscowi wybijali piłkę z linii bramkowej. Gdy dołożymy do tego niewykorzystane sytuacje sam na sam Tyrały, Woźniaka oraz Kukiełki, a także nieuznaną bramkę Świdra (spalony) to wyraźnie rysuje się obraz meczu. Oddać też trzeba ambitnie grającemu Sportowcowi, że po jednej z kontr mógł on pokusić się o jeszcze większą niespodziankę.

Remis w tym spotkaniu dla AP Kmity to niewątpliwie bardziej strata dwóch punktów niż zdobycie jednego, choć wobec porażki Wisły Jeziorzany (1-2 u siebie z Orlętami Rudawa), przewaga w tabeli i tak wzrosła do 8 punktów. Zespół pokazał kilka ciekawych akcji (głównie po przerwie) i przy odrobinie lepszej skuteczności, powinien wygrać pewnie i wysoko. Na plus trzeba również odnotować zmiany, gdyż sporo ożywienia wnieśli wszyscy wprowadzeni zawodnicy, w tym zwłaszcza skrzydłowi (Góral i Kukiełka).

Nie do końca udana inauguracja wiosny powinna zadziałać na AP Kmitę mobilizująco. Sobotni mecz tylko potwierdza, że przed zespołem ciągle wiele pracy do wykonania. Szansa na poprawę już w następną sobotę, kiedy to na własnym obiekcie gościć będziemy JKS Zelków.

Sportowiec Modlniczka - AP Kmita Zabierzów 1-1 (1-0)

1-0 Pasieczny 20'
1-1 Świder 52'

AP Kmita: Mucha - Kawałek, Śliwiński, Szafran, Nadopta (85' Kwiatkowski) - M. Ryś, Mlostek (55' Góral), Markowski (65' Kukiełka), Tyrała, Woźniak - Świder