AKADEMIA 2011 CUP

 

W ubiegły długi weekend ( 11-12-13 Listopad 2011) w Zabierzowie  odbyła się 8 edycja młodzieżowych rozgrywek halowych AKADEMIA 2011 CUP, zwanych wcześniej KMITA CUP. Teraz była to pierwsza tego rodzaju impreza sportowa organizowana przez nowo powstały klub sportowy z naszej gminy i od razu został pobity rekord frekwencji zarówno w ilości zgłoszonych drużyn jak również w ilości kibiców którzy ten turniej oglądali.

Rozgrywki były organizowane w trzech grupach wiekowych. Do grupy „Skrzaty” ( rocznik 2005 i młodsi)  zgłoszonych zostało 10 drużyn, a do „Żaków” (roczniki 2003 i 2004)  i „Orlików (roczniki 2001 – 2002) zostało zgłoszonych po  12 drużyn. W sumie w turnieju wzięło udział około 500 dzieci w większości z poza naszego województwa.

W każdej z grup naszą gminę reprezentowała drużyna  AKADEMII 2011 ZABIERZÓW i szkoda tylko że jest to jedyny klub z naszej gminy, który prowadzi grupy młodzieżowe z najmłodszych roczników.

Zespoły  AP 2011, które prowadzi młody i doświadczony trener Łukasz Marszałek dzielnie się spisywały na tle swoich rówieśników i gołym okiem było widać, że wiele miesięcy treningów solidnie przepracowanych z trenerem dają teraz efekty.

Drużyna Skrzatów zajęła 4 miejsce a drużyna Żaków miejsce 11.  Największą niespodzianką był występ grupy Orlików, która zajęła 3 miejsce przegrywając drugą pozycję z drużyną z Czechowic-Dziedzic gorszym stosunkiem bramek i zostawiając w tyle utytułowane drużyny Cracovii,  Jadwigi , AP 21 czy ubiegłorocznego triumfatora Górnika Libiąż (wspaniały mecz zakończony remisem 1:1 i serią rzutów karnych zakończonych zwycięstwem 5:4).

Zwycięzcy turnieju w poszczególnych grupach wiekowych:

AKADEMIA 2011 CUP – SKRZATY

 I – GWIAZDA I RUDA ŚLĄSKA

II – SIÓDEMKA I TYCHY

III – IKAR RACIBÓRZ

IV – AKADEMIA PIŁKARSKA 2011 I ZABIERZÓW

 

AKADEMIA 2011 CUP – ŻAKI

 I - HUTNIK I KRAKÓW

II – AKADEMIA PIŁKARSKA 21

III – A. P. „ZIOMKI” RZESZÓW

XI – A. P. 2011 ZABIERZÓW

 

AKADEMIA 2011 CUP – ORLIKI

 I – SKAWINKA SKAWINA

II – UKS ORLIK 2012 CZECHOWICE DZIEDZICE

III – A. P. 2011 ZABIERZÓW

 

Co do organizacji turnieju - najlepszym wyznacznikiem czy turniej był udany jest to, że wszystkie drużyny wstępnie potwierdziły chęć występu w kolejnym turnieju za rok. Tak więc liczymy za rok na kolejny rekord frekwencji naszego turnieju, który na stałe zapisał się w grafiku najciekawszych turniej halowych dla dzieci i młodzieży .

Chcieliśmy na koniec podziękować wszystkim którzy nam pomogli w organizacji tego turnieju zarówno wsparciem osobowym jak również finansowym.

Galeria z pierwszych trzech dni :

http://www.akademia2011.pl/index.php?id=267