Pewny awans w Pucharze Polski

W meczu III rundy Pucharu Polski PPN Kraków, AP Kmita Zabierzów pokonał na wyjeździe Oldboje Kaszowianki 7-3. Kolejnym rywalem w tych rozgrywkach będzie Prokocim Kraków. 

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół AP Kmity, więc końcowy wynik bynajmniej nie jest zaskoczeniem. Przyznać jednak należy, że szczególnie w pierwszej połowie, gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę. Dla trenera Marcina Rusina, środowa potyczka była z kolei idealną okazją do sprawdzenia innego ustawienia. Największe zmiany zaszły w defensywie. Po raz pierwszy w tym sezonie w oficjalnym meczu między słupkami stanął Jakub Ryś. Szansę od pierwszych minut na bokach obrony otrzymali z kolei Pietrzyk i Skotnicki. W trzecim kolejnym meczu wybiegła również inna para stoperów, a więc tym razem Lekki i Śliwiński. W wyjściowej jedenastce znlazło się również miejsce dla Kukiełki i Nadopty.   

Być może to właśnie liczne rotacje w składzie, przynajmniej po części miały wpływ na bardzo chaotyczny i niemrawy początek AP Kmity, który mógł przynieść gole dla Kaszowianki. Mimo kilku dogodnych szans miejscowych, to jednak AP Kmita w 20 minucie objął prowadzenie po trafieniu głową Tyrały. Później gospodarze dwukrotnie w dość prosty sposób zaskoczyli defensorów AP Kmity i w efekcie dość nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą wyrównał Tyrała, pewnie egzekwując rzut karny po tym, jak Kukiełka został wręcz staranowany przez bramkarza. W tej fazie meczu piłka dwukrotnie obijała też słupek bramki Oldbojów Kaszowianki. 

Po przerwie przewaga AP Kmity była już wyraźna, stąd kolejne gole były w zasadzie kwestią czasu. Szybko zdobyte bramki przez Marcina Rysia i Tomasza Świdra po bardzo ładnych akcjach, dodatkowo podcięły skrzydła Kaszowiance. Od tej pory trafienia dla naszego zespołu notowali już tylko zawodnicy wprowadzeni z ławki. Najpierw Kwiatkowski wykorzystał precyzyjne dogranie Terebieńca. Następnie ten ostatni przytomnie uderzył w dalszy róg bramki, kierując piłkę do siatki. Wreszcie Wójcik dopadł do piłki odbitej od poprzeczki i płaskim strzałem zdobył siódmego gola dla AP Kmity. W międzyczasie gola zdobyli też miejscowi, wykorzytując jedenastkę. Warto przy tym odnotować, że dla Terebieńca oraz Wójcika były to pierwsze trafienia w seniorskiej piłce w oficjalnych spotkaniach. 

W IV rundzie Pucharu Polski PPN Kraków naszym rywalem będzie Prokocim Kraków, który rozbił Pozowiankę 7-0. 

Oldboy Kaszowianka Kaszów - AP Kmita Zabierzów 3-7 (2-2)

0-1 Tyrała 20' 
1-1 Buczek 26' 
2-1 Skowronek 30'
2-2 Tyrała 39' (karny) 
2-3 M. Ryś 49' 
2-4 Świder 55' 
2-5 Kwiatkowski 70' 
3-5 Sieradzki 76' (karny)
3-6 Terebieniec 78

 

 

 

3-7 Wójcik 85

AP Kmita: J. Ryś - Pietrzyk (55 Kawałek), Lekki, Śliwiński, Skotnicki - Kukiełka (55 Kwiatkowski), Nadopta, Tyrała (58 Olkuski), Markowski (55 Terebieniec), M. Ryś (67 Wójcik) - Świder