Zaczynamy sezon 2017/18

Nietypowo bo we wtorek, 15 sierpnia 2017 r., zaplanowana została kolejka inaugurująca rozgrywki w V lidze. Podobnie jak przed rokiem, dla AP Kmity Zabierzów sezon rozpocznie się w Jeziorzanach, a rywalem będzie miejscowa Wisła. Początek meczu o godz. 17:00. 

Rok temu potyczka w Jeziorzanach za sprawą porażki z ówczesnym beniaminkiem 0-1, była zwiastunem fatalnej rundy jesiennej dla naszego zespołu i jednocześnie zapowiedzią całego ciężkiego sezonu, spisanego wedle scenariusza, którego z racjonalnego punktu widzenia raczej nie można było się spodziewać. Walka o utrzymanie praktycznie do samego końca sezonu była rozczarowującym doświadczeniem, które wypada jak najszybciej wymazać, zmieniając priorytety i cele. Stąd też w przypadku wtorkowego spotkania konieczna jest mobilizacja, gdyż dobry start zawsze pozwala na nabranie pewności siebie, zaufania i chęci do dalszej pracy.

Co istotne na ten moment z kadry pierwszego zespołu w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami nie ubył nikt, choć sytuacja ta może się jeszcze zmienić do końca okienka transferowego. Najważniejszą zmianą w przerwie letniej była ta na stanowisku trenera. Po 8 miesiącach zakończona została współpraca z Marcinem Jałochą, którego zastąpił Wojciech Pituła. Do zespołu dołączyło kilku zawodników, którzy powinni wzmocnić rywalizację. Są nimi Dominik Korcel, który ostatnie 7 sezonów spędził w... Wiśle Jeziorzany, Paweł Pituła (ostatnio Dziecanovia Dziekanowice) oraz napastnik Grzegorz Skorupa (poprzedni klub Zjednoczeni - Złomex Branice). Bliski zasilenia AP Kmity jest również Patryk Kulesza (Naprzód Jędrzejów), a klub czyni starania, by jeszcze przed pierwszym meczem załatwić wszelkie formalności związane z uprawnieniem tego zawodnika do gry.

Początek meczu w Jeziorzanach o godz. 17:00.