Na początek Wisła Jeziorzany

Już w najbliższą sobotę, 25 marca o godz. 16:00, AP Kmita Zabierzów w pierwszym meczu o stawkę w 2017 roku, podejmować będzie u siebie Wisłę Jeziorzany. Jest to spotkanie pierwszej wiosennej kolejki rozgrywek o mistrzostwo V ligi. 

Dla podopiecznych Marcina Jałochy jest to niezwykle ważny mecz, dzięki któremu drużyna może poprawić fatalne (przedostatnie) miejsce w tabeli i uwierzyć we własne umiejętności. Mimo, że wyniki gier kontrolnych w okresie przygotowawczym nie napawają optymizmem, to jednak wszyscy liczą, że w meczu o stawkę drużyna pokaże przede wszystkim charakter, zaangażowanie i piłkarską jakość. Będzie to również okazja do rewanżu z inauguracji sezonu 2016/17, kiedy to nasz zespół uległ 0-1 w Jeziorzanach, dodatkowo po bramce samobójczej.

AP Kmita wzmocnił się przed rundą rewanżową. Do drużyny dołączyło dwóch wartościowych zawodników. Pierwszy z nich to Łukasz Kominiak, czyli wychowanek Wisły Kraków, który w latach 2009/2010 występował w barwach Kmity Zabierzów. Ponadto był zawodnikiem takich klubów jak Sandecja Nowy Sącz, Kolejarz Stróże czy Raków Częstochowa. Zazwyczaj występuje na pozycji lewego obrońcy/stopera lub lewego skrzydłowego. Drugim z nowych zawodników jest z kolei Grzegorz Ławrowski, który zamienił występy na hali na zieloną murawę. Ostanie miesiące spędził w MKF Solne Miasto Wieliczka, wcześniej także znany z występów w Skawince Skawina czy Gościbii Sułkowice.

Warto podkreślić, że trwają także procedury związane z pozyskaniem kolejnych dwóch zawodników (pomocnika i napastnika).  

W przerwie zimowej naszą drużynę opuścili za to Paweł Gawęcki i Łukasz Szymański, zaś do czerwca wypożyczony zostanie Konrad Świerk.

Zapraszamy do wspierania AP Kmity w pierwszym wiosennym pojedynku!