Akademia Kmita z nowym trenerem

Zarząd Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów informuje, że z dniem 11 października 2016 r., obowiązki trenera zespołu seniorów przejął Marcin Jałocha, który zastąpił na tym stanowisku Artura Gawła. Nowy trener, po rozmowie z zawodnikami poprowadził już wtorkowy trening.  

Jednocześnie Artur Gaweł pozostanie Prezesem Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów. Jego decyzja o rezygnacji z dalszego prowadzenia drużyny seniorów była autonomiczna i poparta wszechstronną analizą aktualnej sytuacji w tabeli i niezadowalającymi wynikami w rundzie jesiennej sezonu 2016/17. Atrurowi Gawłowi, który przejął zespół na początku ubiegłego roku, dziękujemy za trud, wysiłek i zaangażowanie w codziennej pracy, jako trener i zarazem liczymy na efektywne pełnienie obowiązków Prezesa Klubu.

Marcin Jałocha to wychowanek Wisły Kraków, który występował także w Legii Warszawa, Polonii Warszawa, KSV Waregem, Ceramice Opoczno, Hutniku Kraków oraz Proszowiance. Z reprezentacją Polski zdobył z kolei wicemistrzostwo olimpijskie w Barcelonie w 1992 roku. Największe sukcesy w roli trenera, Marcin Jalocha święcił z Bruk Betem Nieciecza, którego doprowadził aż na zaplecze Ekstraklasy.