Z dużej chmury, duży deszcz - Hit kolejki odwołany!

Z powodu złych warunków atmosferycznych, dzisiejszy mecz w Myślenicach pomiędzy Dalinem i Akademią Kmita został odwołany. Nowy termin rozegrania spotkania wyznaczy Wydział Gier i Dyscypliny Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. 

Tuż przed meczem nad stadionem w Myślenicach przeszła burza, połączona z ulewnym opadem deszczu. W konsekwencji płyta główna nie nadawła się do rozegrania na nim ligowych zawodów, co zgodnie stwierdzili sędziowie oraz oba zespoły. Gospodarze proponowali rozegranie zawodów na boisku ze sztuczną nawierzchnią, jednak fakt ten nie został przez nich zgłoszony z odpowiednim wyprzedzeniem. W konsekwencji zespół Akademii Kmita nie wyraził zgody na grę na boisku zapasowym.

Treść oficjalnego opisu zdarzeń w protokole meczowym:

"Mecz nie odbył się z powodu złych warunków atmosferycznych (intensywne opady deszczu, połączone z burzą i wyładowaniami atmosferycznymi). Drużyna gospodarzy przedstawiła odbiór boiska zapasowego ze sztuczną murawą. Drużyna gości odmówiła gry na tym boisku z powodu braku odpowiedniego sprzętu (brak obuwia). Decyzja w sprawie meczu do rozstrzygnięcia przez Komisję Wydziału Gier i Dyscypliny MZPN."