Czas powrotu na ligowe boiska

Po trwającej ponad cztery miesiące przerwie zimowej, nadeszła wreszcie pora na przystąpienie do rundy rewanżowej sezonu 2015/16. W pierwszej wiosennej kolejce, Akademia Kmita podejmie Lotnik Kryspinów. Początek meczu w Wielką Sobotę, 26 marca o godz. 13:00.  

Po serii gier kontrolnych, podopieczni Artura Gawła zmierzą się z ostatnią na półmetku drużyną w tabeli V ligi gr. II. Myli się jednak ten, kto patrzy na Lotnik przez pryzmat samej tylko tabeli. W porównaniu z jesienią zespół ten został bowiem wzmocniony, a więc w obozie gospodarzy wszyscy spodziewają się trudnej przeprawy. Jak wiadomo pierwszy mecz po tak długiej przerwie jest zawsze pewną niewiadomą. Historia pojedynków z Lotnikiem pokazuje, że o ile Akademii stosunkowo dobrze gra się w Kryspinowie, o tyle zawsze zacięte są potyczki rozgrywane w Zabierzowie. W jesiennym meczu w AP Kmita wygrał na wyjeździe 4-0. 

W Akademii Kmita w przerwie zimowej zaszło kilka zmian personalnych. Klub opuścił Józef Mazela (wyjazd z kraju), a po wielu latach gry w Zabierzowie na przenosiny do rezerw Garbarnii Kraków zdecydował się Jan Kowalik. Obu zawodnikom dziękujemy za zdrowie pozostawione na boisku w barwach Akademii i życzymy sukcesów w nowym środowisku. Z kolei szeregi Akademii Kmita zasilili Mateusz Marszałek (ostatnio Iskra Radwanowice), Krzysztof Barczuk (Proszowianka Proszowice) oraz Daniel Zaucha (Tarnovia Tarnów).