Bezbramkowo z Jutrzenką

W swojej kolejnej grze kontrolnej Akademia Kmita zremisował z występującą w IV lidze Jutrzenką Giebułtów 0-0. Mecz rozegrany został na stadionie w Zabierzowie. W najbliższy weekend w ramach krótkiego zgrupowania w Szczawnicy, podopieczni Artura Gawła rozegrają sparingi z Lubaniem Maniowy i Jarmutą Szczawnica. 

Mecz z Jutrzenką mógł się podobać, choć z pewnością obu zespołom zabrakło skuteczności. Z przekroju całego spotkania więcej okazji stworzyli sobie zawodnicy z Giebułtowa, ale wielokrotnie na ich drodze stawała solidna defensywa AP Kmity lub dobrze dysponowany Kamil Herdzik. Sytuacje stwarzali też gospodarze, a bodaj najbliższy zapewnienia swojej drużynie zwycięstwa był w końcówce spotkania Piotr Więckowski, który z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę.

Niemniej w grach kontrolnych wynik zasadniczo ma znaczenie drugorzędne. Ważniejsze jest to, że zespół wygląda coraz lepiej pod względem fizycznym, a akcje rozgrywa z większym rozmachem. Warto nadmienić, że trener Artur Gaweł odważnie wprowadza do zespołu młodzieżowców, którzy znajdują wspólny język z tymi bardziej doświadczonymi i z każdym meczem nabierają pewności. Wszystko to pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość, a przede wszystkim w nadchodzące rozgrywki. Sparingi z zespołami z IV ligi (Sosnowianka, Michałowianka, Jutrzenka, Lubań) powinny też zaprocentować w sezonie ligowym.