AP Kmita lepszy od Pozowianki

W meczu 3 kolejki rozgrywek o mistrzostwo krakowskiej piątej ligi grupy II, AP Kmita Zabierzów pokonał na własnym stadionie Pozowiankę Pozowice 3-1 (2-0). Gospodarze byli zdecydowanie lepszym zespołem i w pełni zasłużenie zainkasowali komplet punktów.

Od początku spotkania to podopieczni Henryka Szymanowskiego starali się narzucić swój styl gry. Niestety przez długi szas szwankowała skuteczność. Przede wszystkim niezłych okazji nie wykorzystali Domański oraz Więckowski. Bezbramkowy remis utrzymywał się do 38 minuty, kiedy do dośrodkowanej z prawej strony boiska piłki dopadł Więckowski. Jego uderzenie głową było co prawda niecelne, jednak piłka odbiła się od pleców jednego z obrońców Pozowianki i zatrzymała się dopiero w siatce. Na 2-0 podwyższył w doliczonym czasie pierwszej połowy Domański, który wykorzystał świetne prostopadłe zagranie od Jandury, minął Szymskiego i uderzeniem lewą nogą pod poprzeczkę skierował piłkę do siatki.

Przez większą część drugiej odsłony Akademia Kmita kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i nie pozwalał gościom na zbyt wiele. Ciągle jednak sporo do życzenia pozostawiała skuteczność. Na szczególną uwagę zasługuje także postawa najaktywniejszego w całym meczu Wojciecha Skotnickiego, który swoimi rajdami prawą stroną raz za razem nękał obronę Pozowianki. To on był także najbliższy podwyższenia prowadzenia, gdy w 50 minucie w sytuacji sam na sam próbował zaskoczyć Szymskiego strzałem zewnętrzną częścią stopy w długi róg. Bramkarz przyjezdnych końcami palców zdołał jednak ostatecznie wybić piłkę na rzut rożny. Nerwowo zrobiło się w samej końcówce, gdy nieoczekiwanie Pozowianka zdołała złapać kontakt. Przy stałym fragmencie gry nieobstawiony pozostał Bystroń i silnym strzałem nie dał szans Herdzikowi. Na szczęście AP Kmita zareagował w najlepszy możliwy sposób, a więc golem na 3-1. Jego autorem został Piotr Więckowski, który nie zmarnował pojedynku jeden na jeden z Szymskim.

Podsumowując zwycięstwo gospodarzy w pełni zasłużone. Goście mogą z kolei dziękować Szymskiemu za to, że wyjeżdżają z Zabierzowa tylko z bagażem trzech goli.

AP Kmita Zabierzów - Pozowianka Pozowice 3-1 (2-0)

1-0 samobójcza 38'
2-0 Domański 45+1'
2-1 Bystroń 84'
3-1 Więckowski 89'

AP Kmita Zabierzów: Herdzik - Skotnicki, Goryczka, Skwarczeński, Majgier - Jandura, Kuźma, Siuda, Domański (46' Kowalik), Więckowski - Matacz (77' Stygar)

Pozowianka Pozowice: Szymski - Barcik Daniel, Wyroba, Seremak, Barcik Krzysztof - Kominiak, Stokłosa (54' Wieniowski), Konik, Curzydło, Żelazko (80' Bystroń) - Barcik Tobiasz (73' Leśniak)

Zdjęcia z tego meczu dostępne w GALERII.