Pucharowe zwycięstwo Akademii

W rozegranym wczoraj meczu V rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Kraków, Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów pokonała Orła Piaski Wielkie 1-0 (0-0). Gola na wagę awansu zdobył na początku drugiej połowy Piotr Więckowski.

Przed meczem za faworyta zgodnie uznawano występujący na codzień w IV lidze zespół Orła Piaski Wielkie. Akademia chciała pokusić się o niespodziankę i zakończyć sezon zwycięstwem. Tym samym kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Sportowej 2 byli świadkami ciekawego i toczonego w szybkim tempie widowiska. W początkowych fragmentach spotkania minimalną przewagę uzyskali gospodarze, a najlepszej okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystał Więckowski, którego strzał z woleja nieznacznie minął lewy słupek bramki Walacha. Przyjezdni doszli do głosu po kwadransie gry i od razu mogli, a wręcz powinni zdobyć gola. Sytuacje sam na sam ze świetnie dysponowanym tego dnia Herdzikiem najpierw przegrał jednak Adamczyk, a następnie Szczytyński. Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Akademii. W 48 minucie uderzenie Góry zdołał jeszcze odbić przed siebie Walach, ale  był jednak bezradny wobec precyzyjnej dobitki Więckowskiego. Stracona bramka nie podłamała przyjezdnych, którzy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu. Raz jeszcze na wysokości zadania stanął Herdzik, który wyszedł zwycięsko z kolejnego pojedynku jeden na jeden. Akademia też mogła pokusić się o podwyższenie prowadzenia, a najdogodniejszej ku temu sytuacji nie wykorzystał Kowalik. Podcięta przez niego piłka nie znalazła ostatecznie drogi do siatki. Swoje sytuacje miał także Ciękosz oraz Skotnicki, ale wynik nie uległ juz zmianie.

Dzięki tej wygranej, podopieczni Jerzego Kowalika awansowali do Ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Kraków, w którym przeciwnikiem Akademii będzie lepszy z pary Orzeł Iwanowice/Sokół Kocmyrzów. Być może z uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne, mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane jeszcze w tym roku kalendarzowym.

AP 2011 Zabierzów - Orzeł Piaski Wielkie 1-0 (0-0).

1-0 Więckowski 48

AP 2011 Zabierzów: Herdzik - Majgier (70' Koperny), Szostak, Skwarczeński, Wysokiński (62' Ramut) - Jańdura, Skotnicki, Kowalik (85' Pryga), Więckowski, Ciękosz (78' Kuflik) - Góra

Orzeł Piaski Wielkie: Walach - Sosnowski, Wolak, Piszczek, Kubera - Kapera, Czyżowski, Petho, Mróz - Adamczyk, Szczytyński