Akademia lepsza od rezerw Garbarnii

W rozegranym dzisiaj meczu 8 kolejki piątej ligi, Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów po bardzo dobrym i emocjonującym spotkaniu, pokonała Garbarnię II Kraków 3-2 (1-1). Bramki dla gospodarzy zdobyli Damian Skwarczeński, Adrian Góra oraz Sebastian Kuflik. Dla przyjezdnych oba trafienia zaliczył Łukasz Cichy.

Mecz idealnie ułożył się dla Akademii, która już w 2 minucie uzyskała przewagę. Po stałym fragmencie gry wykonywanym przez Kowalika, najprzytomniej w polu karnym odnalazł się Damian Skwarczeński, który strzałem głową dał gospodarzom prowadzenie. Akademia próbowała pójść za ciosem, jednak w kilku sytuacjach szczęścia zabrakło Ciękoszowi i szczególnie nieskutecznemu Więckowskiemu. Garbarnia też miała swoje sytuacje, jednak dwukrotnie niecelnie uderzał Gruchacz. Kiedy wydawało się, że podpieczni Jerzego Kowalika zejdą na przerwę z korzystnym wynikiem, dość nieoczekiwanie do wyrównania doprowadził Cichy, wykorzystując błąd w komunikacji Herdzika ze swoimi stoperami.

W drugiej połowie w dalszym ciągu gospodarze byli stroną dominującą. Ich wysiłki zostały nagrodzone w 56 minucie, gdy dośrodkowanie z pod bocznej linii Wysokińskiego, na gola zamienił Adrian Góra. Szczęście Akademii trwało jednak tylko osiem minut. Wtedy z rzutu wolnego z około 30 metrów pięknie uderzył Cichy. Piłka po rękach Herdzika wpadła do siatki i w meczu ponownie był remis. Ambitnie grający gospodarze zadali ostateczny cios rywalom w 79 minucie, gdy po dobrej akcji Jandury, piłkę w polu karnym przyjął wprowadzony chwilę wcześniej Kuflik i precyzyjnym strzałem z woleja, nie dał najmniejszych szans Ropkowi. Przyjezdni mogli wyrównać w samej końcówce spotkania, jednak piłkę z glowy Maruta w ostatniej chwili zdjął Herdzik.

Akademia bez wątpienia rozegrała najlepszy mecz w roli gospodarza w tym sezonie i w nagrodę w pełni zasłużenie może dopisać do swojego dorobku trzy, jakże cenne punkty.

AP 2011 Zabierzów - Garbarnia II Kraków 3-2 (1-1)

1-0 Skwarczeński 2, 1-1 Cichy 40, 2-1 Góra 56, 2-2 Cichy 64, 3-2 Kuflik 79

AP 2011 Zabierzów: Herdzik - Skotnicki, Szostak, Skwarczeński, Wysokiński - Marzec, Kowalik, Więckowski (80 Trólka), Ciękosz (73 Kuflik), Jandura (89 Koperny) - Boroń (46 Góra)

Garbarnia II Kraków: Ropek - Mucha, Onderka, Bajołek (66 Kawaler), Gruchacz - Krzeszowiak (46 Kopeć), Barabasz (78 Palej), Englert, Marut - Cichy, Rojek (62 Kaim)