Najniższy wymiar kary: AP 2011 Zabierzów - Skawinka Skawina 0-2

W rozegranym w dniu wczorajszym meczu 6 kolejki rozgrywek piątej ligi, Akademia Piłkarska Zabierzów przegrała u siebie ze Skawinką Skawina 0-2. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Sałek w 39 minucie i Pawlik w doliczonym czasie gry.

Akademia zagrała chyba nasłabsze spotkanie w tym sezonie i poniosła w pełni zasłużoną porazkę. Trudno poważnie mysleć o zdobyciu przynajmniej jednego punktu, jeśli przez całe spotkanie nie oddaje się choćby jednego strzału w swiatło bramki. Przez 90 minut odnotować wypada jedynie niecelny strzał Więckowskiego w końcówce meczu. Na tym właściwie skończyły się aktywa Zabierzowian w poczynaniach ofensywnych. Zdecydowanie bardziej dojrzałą piłkarsko drużyną byli przyjezdni, którzy od początku narzucili swój styl gry. Najpierw w 9 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzył Burzyński, ale Herdzik skutecznie interweniował. Chwilę później bardzo groźnie strzelał Bodzioch, lecz i tym razem bramkarz Akademii wykazał się świetnym refleksem, parujac piłke na rzut rożny. Bez szans był jednak w 39 minucie, gdy do odbitej piłki dopadł Sałek i płaskim strzałem umiescił ją w bramce. Dwie minuty później powinno byc 2-0 dla Skawinki, jednak po raz kolejny gospodarzy w beznadziejnej sytuacji uratował Herdzik, broniąc uderzenie Bodziocha w sytuacji sam na sam. Druga połowa nie przyniosła spodziewanego zrywu Akademii i to goście ze Skawiny przez cały czas kontrolowali grę. Swoją wyższość udowodnili w doliczonym czasie gry, gdy z 15 metrów Pawlik nie dał szans Herdzikowi.

AP 2011 Zabierzów - Skawinka Skawina 0-2 (0-1)

0-1 39' Sałek, 0-2 90+1' Pawlik

AP 2011 Zabierzów: Herdzik - Skotniczny, Szostak (46 Skotnicki), Skwarczeński, Majgier - Więckowski, Kowalik (63 Trólka), Wcisło, Ciękosz (46 Jańdura), Skórski - Boroń (73 Góra)

Skawinka Skawina: Barcik - Sałek, Krauz, Bielach, Gałuszka (85 Turasz) - Piwowarczyk, Ławrowski, Burzyński (60 Zaucha), Nowak (90 Grabowski), Mrowiec - Bodzioch (69 Pawlik)