Akademia w kolejnej rundzie Pucharu Polski

W 3. rundzie rozgrywek Pucharu Polski, Akademia zmierzyła się w spotkaniu wyjazdowym z A-klasową drużyną Błękitnych Modlnica. Na rozstrzygnięcie tego pojedynku trzeba było czekać aż do rzutów karnych, w których to Akademia okazała się skuteczniejsza.

Błękitni Modlnica - Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów 2:2 (2:0) 6-7k
Bramki: Baran 23', Podgajny 39' (k.) - Skórski 53', Góra 80'

Karne: Skórski 0:1, Podgajny 1:1, Więckowski 1:2, K.Szumiec 2:2, Skotniczny 2:3, Pyzioł 3:3, Wcisło 3:4, Maciejaszek 4:4, Szostak 4:5, Pasternak 5:5, Majgier 5:6, Synowski 6:6, Góra 6:7, Baryła 6:7(Wiecheta obronił)

AP 2011: Wiecheta - Skotnicki (80' Majgier), Skotniczny, Szostak, Wysokiński (46' Owczarczyk), Skórski, Trólka, Pryga (46' Wcisło), Więckowski, Ciękosz, Kuflik (67' Góra)

Błękitni: Janik – Lorenc (46. Pasternak), Kuciel, Kwaśniewski (46. Baryła), Celarski (60. J.Szumiec) – Maciejaszek, Synowski, Pyzioł, Baran (85. D.Habuda) – K.Szumiec, Podgajny

Akademia przystępowała do tego spotkania w okrojonym składzie, gdyż w powodu kontuzji pauzowali Kowalik, Skwarczeński oraz Herdzik. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, po akcji lewą stroną i wrzutce w pole karne, dobrze odnalazł się Baran po czym skierował piłkę do siatki obok bezradnego Wiechety. W 39 minucie, sędzia tego spotkania wskazał na 'wapno' po faulu Wysokińskiego na jednym z zawodników Błękitnych. Skutecznym egzekutorem okazał się Podgajny. Akademia schodziła na przerwę z dwu-bramkową stratą. Zabierzowianie popełnili w tym okresie masę błędów w obronie, a mimo to stworzyli sobie też kilka bardzo dobrych okazji bramkowych, lecz zimnej krwi, a może i trochę szczęścia zabrakło m.in. Skórskiemu, Więckowskiemu oraz Ciękoszowi.

Rozmowy w szatni wyraźnie podziałały na zawodników Akademii, którzy na drugą połowę wychodzili zmotywowani, z zamiarem wyrównania wyniku spotkania. Cel ten udało się zrealizować, najpierw w 53' po wrzutce z prawej strony 'zimną głowę' w polu karnym zachował Skórski pokonując Janika precyzyjnym strzałem. Druga bramka wpadła 10 minut przed końcem spotkania a jej autorem był Góra, który po indywidualnej akcji wyrównał wynik spotkania. Mecz zakończył się wynikiem remisowym w związku z czym do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Pierwszy niecelny, i jak się okazało decydujący strzał miał miejsce w siódmej serii, kiedy to strzał Baryły skutecznie obronił Wiecheta. Pierwsza połowa nie była zbyt udana w wykonaniu naszej drużyny. Trzeba jednak docenić,  iż Zabierzowianie potrafili odrobić straty w drugiej odsłonie oraz okazali się skuteczniejsi w konkursie rzutów karnych, dzięki czemu awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

A już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa na mecz do Zabierzowa, gdzie w ramach II. Kolejki Ligi Okręgowej Akademia podejmie zespół Podgórza Kraków. Początek meczu o godzinie 17:00 !