Porażka na inaugurację

W swoim pierwszym meczu w nowym sezonie ligowym 2013/14, Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów przegrała na własnym stadionie z Proszowianką Proszowice 0-2 (0-1). Oba gole dla przyjezdnych zdobył Maciej Przeniosło.

AP 2011 Zabierzów: Herdzik - Skotnicki, Skotniczny, Skwarczeński (46' Szostak), Owczarczyk - Trólka, Więckowski, Ciękosz (76' Góra), Kowalik (57' Pryga), Skórski - Boroń (70' Kuflik)

Proszowianka Proszowice: Jeziorek - Biela, Jelonkiewicz, Głąbicki, Wrona - M. Przeniosło, T. Przeniosło, A. Przeniosło, Mach - Hul, Tryka

Przed pierwszym meczem w sezonie, dyspozycja Akademii była sporą niewiadomą przede wszystkim z uwagi na wielkie zmiany kadrowe. Wystarczy powiedzieć, że w przerwie letniej odeszła większość zawodników będących trzonem zespołu w poprzednim sezonie. Z Akademią rozstali się m.in Kajak, Matys, Królikowski, Szarek, Salamon, Zalewski oraz Krauz. Ich miejsce zajęli z kolei tacy piłkarze jak Skotnicki, Skotniczny, Trólka, Ciękosz, Kuflik, Boroń, Pryga czy Wiecheta. Szansę na grę powinni otrzymywać także juniorzy starsi. Jak widać w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami zespół został jeszcze bardziej odmłodzony. Na co stać będzie Akademię w obecnych rozgrywkach pokaże kilka kolejek. Na inaugurację do Zabierzowa przyjechał zespół Proszowianki, który potwierdził swoje wysokie aspiracje. Podopieczni Mateusza Misia uchodzą bowiem za jednego z faworytów rozgrywek. W sobotnie popołudnie to goście byli lepsi i zasłużenie po ostatnim gwizdku sędziego mogli zapisać pierwszy komplet punktów na swoim koncie. Bohaterem spotkania został Maciej Przeniosło, który dwukrotnie wykorzystał dokładne dogrania z bocznych sektorów boiska. Po stronie Akademii widać jeszcze braki w zgraniu i organizacji gry. Dodatkowo sytuacji nie ułatwiły kontuzje Skwarczeńskiego oraz Kowalika, którzy przedwcześnie musieli opuścić murawę. Kolejny trudny przeciwnik przyjedzie do Zabierzowa już w najbliższą sobotę. O godzinie 17 Akademia podejmować będzie Podgórze Kraków.  

Zdjęcia z meczu znajdziecie Państwo na portalu Futbol Małopolska.