Sparing zamiast ligi

Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów - Bronowianka Kraków 1:1 (1:0)
Bramki: Matys 36'

AP: Szarek (45' Herdzik) - Wysokiński (65' Majgier), Matys, Skwarczeński, Owczarczyk (45' Ruszkiewicz), Zalewski (16' Wąchol, 75' Stygar), Jandura (45' Wcisło, 70' Góra), Królikowski, Strojek (65' Rapacz), Skórski (45' Rokosz), Salamon (60' Kowalik).

Akademia w minioną sobotę rozegrała na obiektach SMS'u Kraków sparing, w którym przeciwnikiem była drużyna również grająca w Lidze Okręgowej - Bronowianka Kraków. Mecz ten był efektem odwołania przez Małopolski Związek Piłki Nożnej XX. kolejki Ligi Okręgowej z powodu złych stan boisk.

Zabierzowianie od początku spotkania sprawiali lepsze wrażenie od rywali, lecz nic z tego nie wynikało. W 16 minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany Zalewski, po zbyt agresywnym wejściu jednego z zawodników Bronowianki. Chwilę później, niecelnie na bramkę przeciwników uderzał wprowadzony Wąchol. Dziesięć minut przez zakończeniem pierwszej połowy bramkę na 1:0 zdobył Matys, po wrzutce z kornera Strojka. Tuż przed końcem mogło paść wyrównanie, po błędzie obrony Zabierzowian na czystą pozycję wyszedł jeden z zawodników Bronowianki, lecz świetnie w tej sytuacji zachował się Szarek, chroniąc swoją drużynę przed utratą bramki. Akademia nie stworzyła sobie żadnej okazji, która mogła by w dużym stopniu zagrozić bramce Bronowianki. Rywale grali natomiast bardzo agresywnie, często łamiąc przy tym przepisy. Tuż przed końcem spotkania doszło do wyrównania. Po zagraniu długiej piłki w pole karne błąd popełnił obrońca Akademii Skwarczeński, a napastnik Bronowianki mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Spotkanie to nie było zbyt porywającym widowiskiem. Akademia remisuje 1:1.