Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów - Limanovia Limanova 0:3 (0:1)
Bramki: Mężyk 34, Dziadzio 68, Król 76

AP: Szarek (75' Herdzik) - Krauz (75' Wysokiński), Ruszkiewicz, Matys, Skwarczeński, Więckowski, Kowalik (65' Strojek), Królikowski, Rokosz (55' Jandura), Zalewski (75' Majgier) Salamon (75' Wcisło)

Limanovia: Sotnicki (46 Mastalerz) - Basta, Kulewicz (45 Ruchałowski), Garzeł, Kępa (45 Pietras) - Cygnarowicz (45 Majcher), Skiba (64 Kostek), Kozieł (45 Gadzina), Serafin (70 Król) - Cebula (65 Hudecki), Męzyk (45 Dziadzio)

W dzisiejszym sparingu na sztucznej murawie przy ul. Szablowskiego Akademia uległa liderowi III ligi - zespołowi Limanovii Limanova 3:0. Obie drużyny spotkały się dziś na boisku, w związku z odwołaniem meczy w swoich klasach rozgrywkowych.

Akademia wyszła na ten mecz bardzo zmototywowana. Zawodnicy z Zabierzowa grali z zębem, nie odpuszczali żadnej piłki. Pierwsze zagrożenie pod bramką przeciwnika stworzył Rokosz strzałem z dystansu, lecz skutecznie interweniował bramkarz Limanovii. Kolejną sytuację stworzył Zalewski, po prostopadłym podaniu ze środka pola zdecydował się na uderzenie, lecz jego strzał w znacznej odległości minął bramkę przeciwnika. Zawodnicy Limanovii stwarzali sobie sytuacje głównie przez boczne sektory boiska, w których wykorzystywali swoich szybkich pomocników. Po okresie dobrej gry Akademii, mimo wszystko pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyła drużyna z Limanowej. Ze skraju pola karnego, sprytnie między nogami jednego z obrońców Akademii uderzył Mężyk, po czym piłka wpadła w krótki róg bramki obok zaskoczonego Szarka. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Akademia straciła bramkę pomimo bardzo wyrównanej walki, i ogromnego zaangażowania.

Druga połowa miała znacząco inny przebieg, niż pierwsze 45 minut. Limanovia dokonała kilku zmian, wpuszczając na boisko świeżych zawodników. Akademia lekko opadła z sił, przez co coraz śmielej poczynała sobie drużyna III ligowca. Efektem było zdobycie przez nich dwóch bramek za sprawą Króla i Dziadzio, które wynikły między innymi z braku komunikacji między obrońcami Akademii. Zabierzowianie nie stworzyli sobie w drugiej połowie żadnej klarownej sytuacji, dzięki której wynik spotkania mógłby ulec zmianie. Mecz zakończył się takim rezultatem.

Akademia odnosi porażkę w starciu z liderem III Ligi Limanovią Limanowa. Zabierzowianie mimo pojedynku z drużyną o dwie klasy wyższą zaprezentowali się dobrze, szczególnie w pierwszej połowie gdzie rożnica klas nie była aż naddto widoczna. W drugiej odsłonie Akademia opadła z sił, czego efektem była dominacja drużyny z Limanowej.

Zdjęcia z tego spotkania znajdziecie w Galerii

A już za tydzień (23 marca) Akademia rozegra pierwszy mecz w rundzie wiosennej, w której przeciwnikiem będzie drużyna Grębałowianki Kraków. Miejmy nadzieję, że warunki atmosferyczne i stan boiska pozwolą na rozegranie tego spotkania. Początek meczu o godz. 15.00 na stadionie Akademii w Zabierzowie. Serdecznie zapraszamy !!!