USV Kautzen po raz drugi...

09.03.2013, Stadion Akademii (Zabierzów)
Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów - USV Kautzen 7:0 (4:0)

Bramki: Zalewski 32', 62', Skórski 35', 43', Więckowski 39', 57', Strojek 74'

AP: Herdzik (65' Szarek) - Krauz (60' Wysokiński), Matys, Skwarczeński, Ruszkiewicz (60' testowany), Więckowski, Królikowski, Kowalik (60' Strojek), Zalewski, Skórski, Salamon

W sobotnie popołudnie, Akademia odniosła zwycięstwo w drugim już meczu z drużyną USV Kautzen. Mecz odbył się na stadionie w Zabierzowie, gospodarze podczas przygotowań po raz pierwszy mieli okazję zagrać na trawiastym boisku.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się zawodnicy Akademii, którzy w większym stopniu utrzymywali się przy piłce. Pierwsza bramkę w tym spotkaniu zobaczyliśmy w 32 minucie, a jej autorem był Zalewski. Po podaniu Kowalika, popisał się pięknym strzałem ze skraju pola karnego w same "widły". 3 minuty później było już 2:0, za sprawą Skórskiego który wykorzystał dobre podanie Zalewskiego z bocznej strefy boiska. Na 3:0 podwyższył Więckowski płaskim strzałem, po kolejnym dobrym zagraniu Zalewskiego. Tuż przed końcem I połowy Akademia zdobyła jeszcze jedną bramkę. Po błędzie bramkarza Austriaków, piłkę przejął Skórski i z bliskiej odległości posłał piłkę do pustej bramki. USV Kautzen oddało jeden strzał w pierwszej połowie, lecz nie sprawił on trudu bezrobotnemu Herdzikowi.

W drugiej odsłonie, obraz gry się nie zmienił i nadal atakowała Akademia. Piąta bramka dla gospodarzy, to kopia ostatniej sytuacji bramkowej sprzed przerwy. Po nieporozumieniu bramkarza i jednego z obrońców, piłkę do pustej siatki z bliska skierował Więckowski. W 62 minucie strzałem ze skraju pola karnego na listę strzelców po raz drugi wpisał się Zalewski, rozgrywający bardzo dobre spotkanie. Wielkie strzelanie dla Akademii zakończył w 74 minucie Strojek, ładnym strzałem z rzutu wolnego. Austriacy tak jak w I połowie mieli swoje sytuacje, lecz nie zagrozili w wielkim stopniu bramkarzowi Akademii.

Akademia była zespołem która całkowicie panowała nad przebiegiem spotkania. Gospodarze bardzo dobrze utrzymywali się przy piłce, stwarzając mnóstwo okazji bramkowych. Drużyna USV Kautzen w II połowie opadła znacząco z sił. Goście ambitnie walczyli mimo traconych bramek. Dla Akademii był to ostatni test przed zbliżającą się inauguracją Ligi Okręgowej. Już w najbliższą sobotę, o godz 15.00 Zabierzowianie zmierzą się w spotkaniu wyjazdowym z drużyną Prądniczanki Kraków. Serdecznie ZAPRASZAMY!

 

ZDJĘCIA Z MECZU TUTAJ