Akademia Cup 2012 - Orliki i Młodzicy

W miniony weekend w hali Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego w Zabierzowie odbyła się trzecia odsłona IX edycji Akademia Cup 2012.

Całodniowy sobotni i niedzielny halowy turniej piłki nożnej przyciągnął na trybuny sporą rzeszę kibiców dopingującą zmagania w kategoriach: orliki i młodzicy.

W sobotniej rywalizacji orlików spośród dwunastu drużyn biorących udział w turnieju najlepszy okazał się Albertus Kraków, na drugim stopniu podium uplasowali się piłkarze AS Progres I Nowa Huta, a trzecią pozycję sprawiając sporą niespodziankę zajęła drużyna Salosu Kraków.

Niedzielne zmagania młodzików zakończyły się triumfem piłkarzy MOKSiR Chrzanów, którzy w meczu finałowym pokonali Dalin Myślenice 4:1, w meczu o trzecie miejsce zwyciężyli gospodarze turnieju Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów pokonując Skawinkę Skawina 1:0

Oczywiście jak to w zwyczaju bywa nie mogło zabraknąć nagród dla wszystkich drużyn biorących udział w turniejach i wyróżnień dla najlepszych zawodników.

Piękne puchary, dyplomy, statuetki i medale wręczali zaproszeni goście, m. in. wójt gminy Zabierzów Elżbieta Burtan, radna gminy Maria Dziobek, inspektor ds. rozwiązywania problemów alkoholowych UG Elżbieta Skwarczek, prezes Podokręgu Piłki Nożnej Kraków Jarosław Marfiak oraz gospodarze turnieju - prezes Akademii Piłkarskiej Jerzy Kowalik i wiceprezes Stefan Krzywiecki.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na czwartą i ostatnią odsłonę tegorocznej  IX edycji Akademia Cup 2012. 1 grudnia zagrają juniorzy starsi, 2 grudnia seniorzy.

Szczegółowe wyniki turnieju orlików i młodzików znajdują się w rozwinięciu.

 


 

ORLIKI

KOŃCOWA KLASYFIKACJA

I     –      ALBERTUS KRAKÓW

II   –       AS PROGRES I NOWA HUTA

III -       SALOS KRAKÓW

IV -      JADWIGA I KRAKÓW

V   -      A. P. 2011 ZABIERZÓW

VI -      KRAKUS NOWA HUTA

VII -      ARMATURA KRAKÓW

VIII-      JADWIGA II KRAKÓW

IX  -      CLEPARDIA KRAKÓW

X   -      ORLĘTA KIELCE

XI  -      AS PROGRES II NOWA HUTA

XII -      ZWIERZYNIECKI KRAKÓW

 

INDYWIDUALNE WYRÓŻNIENIA

 

NAJLEPSZY ZAWODNIK – DAWID ŻAKIETA /ALBERTUS KRAKÓW/

KRÓL STRZELCÓW – SZYMON KRZYWIECKI /A. P. 2011 ZABIERZÓW/

BRAMKARZ – ADAM SKUBIDA /SALOS KRAKÓW/

ROZGRYWAJĄCY – MACIEJ ŁABUZ /AS PROGRES I NOWA HUTA/

OBROŃCA – MICHAŁ KURNIK /JADWIGA I KRAKÓW/

KRÓL ŻONGLERKI – OLIWIER BACIA /ARMATURA KRAKÓW/

KRÓL RZUTÓW KARNYCH – MACIEJ ŻĄDŁO /ORLĘTA KIELCE/


 

MŁODZICY

KOŃCOWA KLASYFIKACJA

 I     –      MOKSiR CHRZANÓW

II   –       DALIN MYŚLENICE

III -       A. P. 2011 I ZABIERZÓW

IV -      SKAWINKA SKAWINA

V   -      A. F. S. DĄBROWA GÓRNICZA

VI -      CIĘŻKOWIANKA JAWORZNO

VII -      VICTORIA ŻYROWA

VIII-      A. P. 2011 II ZABIERZÓW

IX  -      CLEPARDIA KRAKÓW

X   -      RADŁOVIA RADŁÓW

INDYWIDUALNE WYRÓŻNIENIA

NAJLEPSZY ZAWODNIK – JAKUB JOCHYMEK /MOKSiR CHRZANÓW/

KRÓL STRZELCÓW – KAMIL RUSINEK /A. P. 2011 I ZABIERZÓW/

BRAMKARZ – FILIP KOTELA /MOKSiR CHRZANÓW/

ROZGRYWAJĄCY – FILIP PARYŁA /DALIN MYŚLENICE/

OBROŃCA – KRYSTIAN PISKORZ /SKAWINKA SKAWINA/

KRÓL ŻONGLERKI –

KRÓL RZUTÓW KARNYCH – MACIEJ BARDOŃ /A. P. 2011 I ZABIERZÓW/