Strata punktów w samej końcówce, AP Zabierzów - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1-1

W rozegranym dzisiaj w samo południe, meczu 13 kolejki rozgrywek Ligi Małopolskiej, juniorzy starsi zremisowali z Termalicą 1-1. Już na początku spotkania gola dla Akademii po pięknym uderzeniu w długi róg zdobył Jakub Wcisło. Wyrównujący gol dla przyjezdnych padł w doliczonym czasie gry, po pewnie wykonanym rzucie karnym.

Akademia w całym spotkaniu prezentowała się od rywala zdecydowanie lepiej piłkarsko. Niestety nie przełożyło się to na pełną zdobycz punktową. Jak to bywa w piłce niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tym razem gospodarze zostali boleśnie skarceni za nieskutecznośc w doliczonym czasie gry, choć absolutnie nic nie wskazywało, że Termalica będzie w stanie wywieźć z Zabierzowa jakikolwiek punkt. Akademia już wcześniej powinna zapewnić sobie trzy punkty, jednak swego dobrego dnia nie miał zwłaszcza Winnicki.

Jeden zdobyty punkt nie powoli podopiecznym Rafała Jędrszczyka na awans w górę tabeli. Akademia pozostaje tym samym na pierwszym miejscu pod kreską, a więc na 13 pozycji w tabeli.