Akademia ponownie wygrywa

W rozegranym dzisiaj meczu jedenastej kolejki rozgrywek krakowskiej piątej ligi, Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów pokonała rezerwy Garbarni Kraków 2-0 (1-0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Salamon oraz Strojek. Była to już piąta wygrana w szóstym spotkaniu rozegranym w roli gospodarza przez Akademię w tym sezonie.

Po stracie punktów w Pilicy, Akademia przystępowała do tego spotkania z zamiarem rehabilitacji. Trener Rafał Jędrszczyk dokonał kilka personalnych zmian, co w końcowym rozrachunku dało drużynie trzy punkty. Tym razem poczynania kolegów z wysokości trybun śledził Kamil Herdzik, którego zmienił w bramce debiutujący Oskar Szarek. Na ławkę powędrowali również Jakub Ruszkiewicz i Damian Skwarczeński.

Wspomniany Szarek po raz pierwszy musiał interweniować już na początku spotkania, gdy po świetnym prostopadłym zagraniu z głębi pola, napastnik przyjezdnych znalazł się z nim w sytuacji sam na sam i mając mnóstwo czasu uderzył prosto w bramkarza Akademii. Niewykorzystana okazja zemściła się bardzo szybko. W 10 minucie kapitalnie dograną piłkę przez Kajaka z prawej strony boiska, pięknym strzałem głową na gola zamienił Salamon. Przez dalszą część pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i przede wszystkim brakowało sytuacji bramkowych. Jedyny groźny strzał gospodarzy był autorstwa Salamona.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli Akademii. W 50 minucie techniczny strzał Strojka zza pola karnego, zatrzymał się dopiero w siatce. Kolejna piękna bramka, jaką tego popołudnia mogli obejrzeć kibice w Zabierzowie. To trafienie wyraźnie podcięło skrzydła przyjezdnym, którzy przez dłuższy czas byli kompletnie bezradni w ofensywie. Dopiero na kwadrans przed końcem dwukrotnie z najwyższym trudem Szarek chronił swój zespół przed stratą gola. Akademia też miała okazje do podwyższenia wyniku, ale ten ostatecznie utrzymał się już do końcowego gwizdka sędziego.

AP Zabierzów - Garbarnia II Kraków 2-0 (1-0)

1-0 Salamon 10' ; 2-0 Strojek 50'

AP Zabierzów: Szarek - Wysokiński, Krauz, Matys, Owczarczyk (80 Konop) - Kajak (85 Nazim), Więckowski (79 Skórski), Królikowski, Strojek, Zalewski - Salamon (90 Ruszkiewicz)