Remis z Clepardią, Akademia liderem!

Po wyjazdowym remisie z Clepardią 1-1, Akademia Piłkarska Zabierzów awansowała na pierwszą lokatę w tabeli. Pomocne okazały się także porażki Zieleńczanki oraz rezerw Garbarni. Jedyną bramkę dla naszego zespołu, zdobył w 65 minucie Piotr Więckowski.

Rozgrywany w bardzo trudnych warunkach (przy mocno padającym deszczu) mecz mógł się podobać. Do przerwy lepsze wrażenie sprawiali miejscowi, którzy wyszli na prowadzenie po trafieniu Mierzwy w 35 minucie. Drugę połowę potrafiła jednak zdominować Akademia. Sporo ożywienia w jej poczynania wprowadził zwłaszcza wprowadzony Zalewski. Gola ostatecznie w 65 minucie, ładnym strzałem zza pola karnego zdobył Więckowski, trafiając tuż przy słupku.

Akademia zanotowała tym samym już szósty mecz z rzędu bez porażki i w nagrodę zasiadła na pozycji lidera. Rzecz jasna nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby taki stan rzeczy utrzymał się do ... czerwca przyszłego roku. Póki co pierwsza próba obrony przodownictwa w tabeli w najbliższą sobotę, 15 września o godz. 16:00. Rywalem Akademii, na stadionie w Zabierzowie będzie Słomniczanka Słomniki.

Clepardia Kraków - AP Zabierzów 1-1 (1-0)

1-0 Mierzwa 35' ; 1-1 Więckowski 65'

AP Zabierzów: Herdzik - Wysokiński, Matys, Krauz (75' Czarnik), Ruszkiewicz (68' Konop) - Kajak (70' Nazim), Kowalik (60' Zalewski), Więckowski, Królikowski, Owczarczyk - Salamon