Pewna wygrana z Bronowianką

W meczu 7 kolejki rozgrywek o mistrzostwo krakowskiej piątej ligi, Akademia Piłkarska Zabierzów, pokonała Bronowiankę Kraków 3-0 (2-0). Gole dla gospodarzy zdobywali: Strojek, Salamon oraz Owczarczyk

W spotkaniu z wymagającym i zawsze niewygodnym rywalem jakim jest Bronowianka, Akademia rozegrała najlepsze spotkanie w tym sezonie. Nareszcie widać było radość z gry, szybkie wymienianie piłki, prostopadłe podania, które siały popłoch w defensywie przyjednych, a przede wszystkim pomysł na cały mecz. Od początku spotknia, Akademia zdominowała rywala. Już w 9 minucie dało to prowadzenie. Po bardzo ładnym dograniu piłki przez Kajaka, bramkę zdobył Strojek, trafiając do siatki z najbliższej odległości. Chwilę później powinno być 2-0, ale w doskonałej sytuacji pomylił się Salamon. Napastnik Akademii w pełni zrehabilitował się w 31 minucie, wykorzystując idealne dogranie od Kowalika. Sytuacja Bronowianki jeszcze bardziej skomplikowała się w 38 minucie, gdy za brzydki faul, czerwoną kartką ukarany został Małodobry. Wbrew pozorom, mimo gry w liczebnym osłabieniu, goście zaczęli grać lepiej i nawet dwukrotnie zmusili Herdzika do dużego wysiłku. W 61 minucie Akademia sprytnie rozegrała rzut wolny, a piłkę w siatce umieścił Salamon. W tej sytuacji sędzia asystent dopatrzył się jednak spalonego. Ostatecznie wynik meczu ustalił w 77 minucie Owczarczyk, który w zamieszaniu pod bramką rywala, wepchnął piłkę do bramki.

Akademia pozostała zatem w tabeli na trzeciej pozycji z 14 punktami w dorobku po kolejkach. Zespół prowadzony przez Rafała Jędrszczyka przedłużył również do pięciu, liczbę gier ligowych bez porażki. Kolejny mecz, Akademia rozegra już w najbliższą środę, a rywalem będzie Clepardia Kraków. Kolejny mecz w Zabierzowie w sobotę, 15 września o godz. 16:00 ze Słomniczanką Slomniki.

AP Zabierzów - Bronowianka Kraków 3-0 (2-0)

1-0 Strojek 9', 2-0 Salamon 31', 3-0 Owczarczyk 77'

AP Zabierzów: Herdzik - Wysokiński (88' Ramut), Krauz, Matys, Owczarczyk (78' Konop) - Królikowski (86' Czarnik), Kowalik, Strojek, Ruszkiewicz, Kajak (75' Nazim) - Salamon