Porażka juniorów starszych

Niestety w swoim kolejnym meczu w Małopolskiej Lidze Juniorów, Akademia uległa na własnym stadionie MKS Trzebinia  - Siersza 0-1. Jedyna bramka dla przyjezdnych padła w 10 minucie spotkania po uderzeniu z rzutu wolnego. Gospodarze tuż po przerwie nie wykorzystali rzutu karnego.

Niewątpliwie to goście byli w tym spotkaniu zespołem lepszym, choć przy odrobinie szczęścia Akademia mogła wyrwać dla siebie jakiieś punkty. Przede wszystkim w 50 minucie zmarnowany rzut karny (płaski strzał pewnie wychwycony przez bramkarza) oraz w 71 minucie, gdy po główce piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki przyjezdnych. Więcej dogodnych okazji stworzyli zawodnicy z Trzebinii. Już pierwsza z nich zakonczyła się bramką. Mocno uderzona piłka z rzutu wolnego minęła wszystkich w polu karnym i tuż przy słupku zatrzepotała w siatce.

Tym samym sytuacja w tabeli nie jest dla Akademii zbyt optymistyczna. Tylko jeden wywalczony punkt i w perspektywie mecz wyjazdowy z Wisłą Kraków juz w nastepnej kolejce.