Juniorzy starsi rozpoczęli od remisu

W swoim pierwszym spotkaniu sezonu 2012/13 rozegranym w Małopolskiej Lidze Juniorów, Akademia zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Wieliczka 2-2 (2-1).

Mimo, że dla większości zespołów była to już trzecia seria gier, nasz zespół dopiero zainaugurował rozgrywki. Górnik przystępował do tego spotkania po dwóch kolejnych porażkach, 1-2 z Unią Oświęcim i 0-4 z Hutnikiem. Mecz lepiej rozpoczął się dla Akademii, która już w 8 minucie objęła prowadzenie po trafieniu Góry. Wyrównujący gol dla gospodarzy padł w 35 minucie, po strzale z najbliższej odległości Mazura. Tuż przed przerwą swój zespół na prowadzenie wyprowadził Gawlik. W drugiej połowie Akademia starała się za wszelką cenę odwrócić losy meczu. Sytuacja mocno skomplikowała się, gdy na 20 minut przed końcem, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Burda. Nasz zespół potrafił pokazać jednak charakter i zdobyć jeden cenny punkt, który zapewnił Akademii Motyka w 87 minucie spotkania.